Warren Buffett: Citáty, které vás naučí být úspěšnými

Warren Edward Buffett, americký miliardář, obchodník a investor, určitě ví, co je potřeba pro úspěch. Během let je také velmi štědrý, co se týče rozdávání těchto vědomostí mezi lidi do širokého světa. A právě tady můžete najít několik z jeho citátů, které mluví za sebe.

„Risk přichází z toho, že nevíte, co děláte.“
Když je někdo světový šampion, riskuje tak hodně, jestli-že zasedne za pokerový stůl? Warren si to nemyslí. On totiž ví, že když se jedná o příležitost, po čase dovednost zvítězí nad štěstím.

„Trvá 20 let vybudovat si reputaci, ale jen pět minut ji zničit. Když se nad tím zamyslíte, budete věci dělat jinak.“
V životě i podnikání musíte být opatrní. Je trochu děsivé zamyslet se nad tím, jak je jednoduché zničit si svou veřejnou image. Trénujte si rozhodnutí na případech, které si představíte jako milionové zakázky, i když se jedná o maloobchodní záležitosti. Pomůže to.

„Nejdůležitější věc, když sami sebe najdete v jámě, je přestat pod sebou kopat.“
Když jsou věci špatné, nedělejte z nich ještě horší. Když je někdo v průšvihu, má nešťastnou tendenci ještě více si s tím průšvihem zahrávat, ve snaze věci urovnat. Abyste byli úspěšní, musíte umět odhadnout moment, kdy je nejlepší nedělat vůbec nic.

„Nemůžete uzavřít dobrou dohodu se špatnou osobou.“
Jak v podnikání, tak v běžném životě platí, že nemůžete svěřit důležitou věc člověku, ve kterém nemáte důvěru.

„Někdo si dnes sedí ve stínu, protože někdo jiný zde zasadil strom před mnoha lety.“
Pokud jste úspěšní, je to alespoň z části proto, že vám ostatní lidé dali šanci uspět. Buďte vděční za ty, kteří tady byli před vámi a přispěli k vašemu úspěchu.

„Řetězy zvyku jsou moc lehké, abyste je mohli cítit, až do té doby, než jsou tak těžké, abyste je mohli zlomit.“
Ujistěte se, že vaše zvyky jsou jen dobré, protože čím déle je máte, tím nepravděpodobnější je, že se jich v budoucnu dokážete zbavit.

„Vždy jsem věděl, že budu bohatý. Nemyslím si, že bych o tom někdy pochyboval.“
Pořád byste měli být přesvědčeni, že uspějete. Déle bude trvat přesvědčování o tomto faktu ostatní, ale pokud budete věřit sami sobě, nakonec budete mít velmi přesvědčivý argument.

      Fortulion.cz
      Logo