Všechno je o bohatství

Určitě jste to už někde slyšeli. Možná jste okamžitě vůči tomu zaujali obranný postoj. Možná to bylo hned, jak jste si přečetli název článku. Každopádně jste se zamysleli.

Celý život je o bohatství. Škola je o bohatství, práce je o bohatství, vztahy jsou o bohatství a ano i láska je o bohatství. Mnozí si říkáte “no jistě … kdo to psal??!!”. Pojďme se na to podívat z blízka.

Mnoho lidí bohatství definuje penězi. Já si ale myslím, že bohatství nejsou jen miliony na účtě, to není jen drahé auto či luxusní oblečení. Bohatství je něco magického. To jen my lidé jsme toto slovo zaškatulkovali a dali mu znaménko “rovná se” peníze.

Osobně si myslím, že jsem bohatý člověk. Mám skvělou přítelkyni a náš vztah je takový bohatý, že jsme se za celou dobu co jsme spolu ještě ani jednou nehádali a ani jednou jsme na sebe nezvýšily hlas. Moje znalosti mají hodnotu milionů a možná miliard eur, díky knihám a lidem, které jsem za svůj život potkal.

Myslím si, že bohatý může být i bezdomovec pokud vnímá jako bohatství to, že může vidět jak člověk, který jde kolem něj vyhrál sportku. Bohatý může být i člověk, který je nevyléčitelně nemocný, ale má u sebe rodinu, která ho miluje. A máte pravdu, bohatý může být i člověk, který má na účtě miliony. Ale i člověk, který má na účtě 5 eur. Každý z nás je bohatý a možná i úspěšný. Problém je, že v dnešní společnosti úspěch a bohatství znamenají prioritně peníze.

Kde jsme nabrali tu drzost říkat to, že úspěšný a bohatý je jen člověk co jezdí v nejnovějším Mercedesu a má dům v hodnotě miliónů? Každý z nás může být úspěšný a bohatý. Záleží jen na tom jak to bereme a co pro nás znamenají slova bohatství a úspěch. Tato slova mají v sobě neskutečnou magii a když si uvědomíme to, že s těmito slovy můžeme manipulovat tak, jak se nám zlíbí, tak už to samo o sobě je bohatství.

Proto pokud někdo tvrdí, že bohatství není všechno, lže, nebo neví o čem mluví. Bohatsví je všechno a celý život je o bohatství. Proto rovnice bohatství = peníze, neplatí. Platí jiná rovnice. Bohatství = všechno.

      Fortulion.cz
      Logo