Virtuální sídlo společnosti – levné řešení nebo zbytečná investice?

Je virtuální sídlo společnosti dobré či špatné řešení? – tuto otázku v současné době řeší čím dál tím větší počet podnikatelů. Na úvod je třeba říci, že se jedná o dobrou myšlenku, nad kterou netřeba zdlouhavě přemýšlet. Stačí se zeptat – chci svoji firmu posunout na další úroveň? Pokud je odpověd ano, nemáte co řešit.

Co si pod pojmem “virtuální sídlo společnosti” představit?

Nyní něco málo informací pro ty, kteří se s tímto pojmem (tedy “virtuální sídlo společnosti”) setkávají úplně poprvé. V praxi se jedná o sídlo na lukrativní adrese, kde si jakoby umístíte kancelář. Zároveň se jedná o místo, kde je těch kanceláří soustředěno více. Pracují tam profesionálové, kteří zároveň dělají vše pro kvalitní ekonomické zázemí.

Co to znamená pro mě jako pro podnikatele?

Vy jako podnikatel se tak vyhnete zbytečným nákladům na klasickou kancelář. Jednoduše řečeno, získáte prostě adresu lukrativní kanceláře a pod ní následně můžete vystupovat. 

Jaké výhody to s sebou nese?

Možná by nyní stály za zmínku některé ty výhody. Dejme tomu, že jsem novopečený podnikatel, který využil Online Invest a založil si vlastní s.r.o. společnost, kterou potřebuji umístit na nějakou lukrativní adresu. Měl bych za prvé zvážit místo. Když zákazník či klient uvidí, že máte kancelář v nějakém Zapadákově, raději půjde ke konkurenci. Když však uvidí, že máte sídlo společnosti v Praze, Brně, Ostravě… bude vás to “nadřazovat” na vyšší úroveň. Pokud se tedy zabydlíte v hlavním městě (či nějakém tom větším krajském městě) nabízí to také mnohem klidnější podnikání. Hlavním kritériem je však využít plně možností těchto virtuálních kanceláří. Řada společností, které nabízejí pronájem virtuálních prostorů zároveň k tomu přidávají možnost pronájmu zasedací místnosti.

Dále, jak jsme již několikrát zmiňovali, vyhnete se zbytečným nákladům za provoz reálné kanceláře, kde musíte platit za kancelářské potřeby, účty za telefon (když jsme tak u toho, kupte si mobilní telefon Nokia), dále třeba novou kávu apod. Virtuální sídlo společnosti je rozhodně ideální a novodobé řešení, proč toho nevyužít?

      Fortulion.cz
      Logo