Úspěšný tým má ve svých řadách vojáka

Veteráni z vojenské služby představují zajímavé charakteristické vlastnosti, které jsou uplatnitelné i v podnikatelském týmu. Ve většině případů jsou životopisy těchto uchazečů náročnější na čtení a nepodceňují tu správnou touhu po navázání spolupráce, existuje však několik PRO. Z aktuálního hlediska je mezi námi stále menší počet manažerů, kteří znají strukturu armádního vojska a míru zodpovědnosti. Nebo snad víte, jestli měl větší zodpovědnost major pozemního vojska nebo kapitán skupiny v letectvu ?

Je pro mé podnikání voják užitečný

Pokud se jedná o osobu s mnohaletými zkušenostmi v armádě a to na vyšších postech, máte téměř vyhráno. Takový člověk má přirozeně vybudovaný cit pro zodpovědnost, dochvilnost a uznání autority. V tomto ohledu vždy záleží, jestli je spíše vhodná daná civilní pozice než samotný bývalý vyšší důstojník. Nenechte se zároveň zaskočit trochu laxním přístupem. Dnes je zvykem, že se každý chválí, podlézá a poukazuje na to, jak je pro vás nepostradatelný. Vojáci tuto vlastnost postrádají, jelikož v jednotce pracovali jako jeden, zde jdou ve většině případů úspěchy jednotlivce stranou.

Co může voják nabídnout?

  • Veteráni dokážou vyřešit sebe obtížnější problém a to vždy samostatně. Určitě se nezastaví nebo emočně nezhroutí při objevení překážky. Z minulosti je více zocelený a připravený bojovat.
  • Takový zaměstnanec bude patřit k těm nejvěrnějším v celém vašem týmu. Určitě se nemusíte obávat, že by vám ve zkušební době zasalutoval a odešel pryč, tím ušetříte vynaložené ekonomické úsilí na další nábor.
  • V jakémkoliv věku se skvěle učí a adaptují se. Z minulosti jsou zvyklí na tvrdý trénink a vesměs se dovedou přiučit novým věcem velmi rychle. Dokážou si dokonce poradit i se zadaným cílem s omezeným rozpočtem. Každý problém je pro ně výzva.

Nakonec vždy záleží na typu civilního postu. Bývalý veteráni jsou u mnoha personalistů hodně oblíbení.

Foto: Flickr

      Fortulion.cz
      Logo