Zapomeňte na zlato: Podivné věci, do kterých si lidé ukládají své bohatství

Zlato bylo vždy považováno za bezpečnou úschovnu peněz. Nicméně, za posledních pár let se zlatu na trhu nedařilo zrovna nejlépe.  Pro ty z vás, kteří nevěří těmto konvenčním finančním trhům, existují i jiné možná na první pohled podivné způsoby jak si uložit své bohatství. Podívejte se na několik z nich. Ale dejte si pozor, neexistuje stoprocentní záruka, že cena těchto věcí neklesne tak, jak se to stalo u zlata.

Atraktivní investiční volbou mohou být překvapivě zbraně a munice. Pro zajímavost – prodej zbraní ve Spojených státech velmi vzrostl po zvolení Baracka Obamy. Všichni totiž čekali, že jejich držení zakáže.

Auta veteráni. Jak ukazuje Knight Frank Luxury Investment Index, hodnota klasických automobilů se jen za posledních 10 let zvedla o 456%. A podle společnosti Hagerty Insurance, jež se specializuje na veterány, se hodnota historických anglických a německých vozů od ledna 2013 neustále zvyšuje.

Známky. Jeden z dluhopisových králů Bill Gross označil známky jako mnohem lepší investici než samotné akcie. Dokázal za ně údajně utratit i skoro 100 milionů dolarů. Tento velice lukrativní koníček pomohl na vzestupu i sběratelské společnosti GB30 Rarities Index, která se dokázala za 6 let i během pádu trhu zvětšit o celých 74%.

Ať už sbíráte podpisy dávno mrtvých rockových hvězd či filmové plakáty, takové sběratelství vás opravdu může přivést k bohatství. Tato investice se může hodně dobře vyplatit, ale k tomu samozřejmě potřebujete narazit na ty správné věci.

Čína je největším světovým producentem mnoha výrobků, mezi které patří neodbytně čínský porcelán. Společnost Knight Frank Luxury předpovídá během příštích 5 let až 45% nárůst jeho hodnoty.

Proč investovat do náramkových hodinek? Nejen že mají rostoucí poptávku a omezenou nabídku, také dokážou být nízkonákladové na údržbu. Většina hodinek jsou kvalitním investičním materiálem. Hodnota vzácných kousků sice možná roste málo, ale alespoň neklesá.

Způsobů jak si bezpečně uchovat své peníze existuje mnoho. Mezi další můžou patřit třeba vzácné mince, autografy, vína, diamanty či jakýkoli druh umění. Ať už budete investovat do čehokoli, vše si pečlivě připravte a prostudujte všechny smlouvy a potřebné materiály. Určitě tím nikomu neublížíte a budete mít o to lepší pocit, že je vaše bohatství v těch správných rukou.

 

Inspirováno: businessinsider.com

      Fortulion.cz
      Logo