Typy generálních ředitelů, kteří svým společnostem neprospívají

Jakákoliv osoba na pozici CEO je jednou z nejdůležitějších postav celé společnosti. Jen zřídka se stává, že by takový titul CEO neznamenal moc a nadvládu nad vším, co se v útrobách firmy hýbe. Když se na to podíváme z trochu jiné perspektivy, zjistíme, že takový šéf má snad nejmenší přímou osobní kontrolu nad tím, za co je v očích veřejnosti nejvíce odpovědný. Je to až s podivem, ale právě u této funkce bychom očekávali mnohem větší důslednost a kontrolu snad všech kroků, které podniká, opak je v tomto případě pravdou a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo cokoliv v dohledné době měnit.

Generální ředitel je tak odpovědný snad za vše, co se ve firmě uskuteční. Je oslavován při úspěchu a naopak zatracován až viněn za jakoukoliv neúspěšnost. Pokud má společnost kvalitního generálního ředitele, který dokáže nastavit jasná a fungující pravidla, společnost vydělává. V opačném případě se potýká s neziskovostí, špatnou pracovní morálkou a neperspektivou. Generální ředitel je tedy alfou omegou celé firmy. Následující článek vám prozradí, které typy generálních ředitelů své společnosti spíše škodí dle prestižního portálu getvoip.com

Typ Gambler

Tento typ je až příliš optimistický, a to za všech okolností. Na své okolí působí spíše jako nezodpovědný ředitel, který se neřídí analýzami a dlouhodobě sledovanými statistikami. Je pravdou, že díky svému tempu a zbrklosti občas překvapí svého soupeře a dokáže ho i porazit, stále je to však jen otázkou štěstí a nedůmyslně připraveného tahu. Z dlouhodobého hlediska nejde o člověka, který by společnosti přinášel více užitku než škody.

Typ Nerozhodný

Tento typ je pravým opakem gamblera. Zatímco gambler jde do všeho ihned a po hlavě, nerozhodný generální ředitel se neustále drží v pozadí a stále dokola si prohlíží jeden výzkum za druhým. Právě tato nerozhodnost je mnohdy horší než tisíc riskantních kroků, jelikož se společnost nikam neposouvá. Jakmile se na scéně objeví nové technologie, je nutné co nejrychleji zaútočit a jít s dobou, tento generální ředitel spíše společnost utopí a dostane mimo hru.

Typ proříznutých úst

Generální ředitel, který nedokáže držet jazyk za zuby, je také pro společnost nebezpečný. Je jasné, že na vyjádření generálního ředitele se netrpělivě čeká a pečlivě se sleduje každé jeho slovo, ovšem i on by měl vědět, že mlčení je někdy lepší než tisíc slov. Pokud se vaše společnost dostane do ekonomické krize a generální ředitel bude obhajovat tučné bonusy, podepisuje si svůj vlastní ortel. Rozpoznat situaci, kdy mlčet, je vlastností k nezaplacení.

Typ střelec samotář

Neohlíží se ani na své podílníky, ani na zaměstnance nebo zákazníky. Pouze on má pravdu a je dokonce o své pravdě natolik přesvědčen, že mu do ní nesmí nikdo mluvit. Díky své zaslepenosti přehlíží potřeby ostatních a doslova střílí naslepo. Ve většině případů se tak stává, když do společnosti přijde generální ředitel se zkušenostmi ve větší společnosti. Ihned se snaží zavést změny podobné předcházejícímu pracovišti, aniž by se pokusil zjistit, jestli je i tato společnost vhodným kandidátem na změnu. Takové počínání zaslepenosti může vézt až k totálnímu rozvrácení celé firmy.

Nejlepší generální ředitel má od každého typu trochu a neustále se snaží mezí vším optimálně balancovat. Právě nalezení harmonie a vyváženosti je tím, co ho udělá lepším.

zdroj fotky: Flickr

 

      Fortulion.cz
      Logo