Společnost s ručením omezením

Co to vůbec ta společnost s ručením omezením je? Dobrá otázka, v praxi se jedná o celkem populární formu podnikání. Jedná se také o formu, kde místo fyzické osoby figuruje především osoba právnická. K založení tohoto typu společnosti dochází sepsáním společenské smlouvy. Ta se mimochodem podepisuje za přítomnosti notáře. Samotný vznik společnosti začíná tehdy, kdy je společnost zapsána do obchodního rejstříku.

Společnost ručí sama sebou (tzn. celým svým majetkem). Společníci následně ručí za závazky firmy do výše nespalcených vkladů, ale splácením všech bkladů ručení zaniká. Z toho vlastně vznikl i oblíbený přívlastek s ručením omezeným (zkráceně s.r.o.), který lze vidět hojně i u nás.

Jak efektivně založit s.r.o.?

Bavili jsme se tu o zapsání do obchodního rejstříku a o notáři. Ano, i takto se to dá dělat, ale proč do toho nevnést trochu efektivity. Vzhledem k tomu, že si na tomto založila řada společností svůj byznys, lze společnost s ručením omezením sjednat během pár chvil a netřeba žádného zbytečného papírování. To vždy jen přináší potíže. V nové firmě vám bude jedno, jaký typ založení jste zvolili. Řada firem tedy volí prostředníka, díky kterému proběhne vše během chvíle. Na vás jen pak záleží, jak to pojmete a jak se v podnikání začnete snažit.

Virtuální kanceláře

Velká spousta firem zároveň shání nějaké sídlo, ale nechce utrácet miliony za koupi malé kanceláře. Proč se tedy s tím trápit? Aktuálním hitem v podnikání a obecně ve firmách jsou tzv. virtuální kanceláře za výhodnou cenu. Jak již název napovídá, nejedná se o žádné fyzicky viditelné prostory. V rámci využívání této moderní služby nepronajímáte fyzické prostory, nýbrž jen samotnou adresu v honosném kancelářském komplexu na různých místech. Zároveň to také přináší velkou výhodu, že nemusíte řešit běžné výdaje za provoz kanceláře – renovace tonerů, dopňování kávovaru apod. 

      Fortulion.cz
      Logo