Šetřete firemní náklady

V poslední době si všímám jak se otevírají různé prodejny, zakládají firmy, ale po několika měsících i zavírají nebo firmy jdou do ztrátových čísel. Je skutečně pravda, že 8 z 10ti podnikatelů svůj byznys položí během pár měsíců? Je za tím nedostatek financí? Můj osobní názor na tyto otázky zní: Ano je pravda, že 8 z 10 ti začínajících firem svůj byznys položí během pár měsíců. Ale ne, není pravda to, že za jejich pádem stojí vždy jen nedostatek financí, jak to mnohdy můžeme slyšet jako výmluvu.

Nemáme dostatek financí:

Toto může být odpověď člověka, který vzdal své rozjeté podnikání. Je mi jasné, že na podnikání jsou třeba vždy i finance, ale dnes mnohé prostředky pro chod podnikání umíme zajistit i díky e-shopům, bazarům či najít nejvýhodnější cenu skrze stránky, které vám nabízí srovnávání cen rozličného zboží a výrobků.

Samozřejmě jsou položky, do kterých je třeba peníze dát a nedá se nad nimi moc spekulovat.

 • poplatky úřadům
 • výplaty zaměstnancům (pokud je zaměstnáváte)
 • benzín, nafta
 • poplatek za internet
 • materiál na chod podnikání (nábytek, počítač, nástroje na tvorbu vašich produktů)

Chci se nyní vrátit k položce “materiál na chod podnikání”

Zde se dají často ušetřit poměrně slušné peníze, které se vám zvláště na začátku vašeho podnikání sejdou. Vezměme si například takový počítač. Vůbec není nutné si hned na začátku zakoupit nejvýkonnější počítač Apple macbook, neboť díky němu budete před zákazníkem vypadat IN. Pokud se porozhlédnete trochu po internetových bazarech, tak vlastně zjistíte, že se tam dají sehnat kvalitní notebooky za velmi příznivé ceny. Pokud vám nevadí, že PC už používal někdo před vámi, tak je možné ušetřit skutečně i polovinu ze sumy, kterou byste nechali v prodejně. Možná to bude chtít trochu z vašeho času, abyste se porozhlédli po webu a setkali se s prodávajícím, ale za ty peníze to rozhodně stojí. A tento postup se dá použít i při koupi ostatního zboží pro chod firmy. Netřeba mít ve své kanceláři, zvláště na začátku vše jako z luxusního katalogu.

Porovnávání cen vám také může skutečně ušetřit nemalé peníze, které se vám na začátku podnikání rozhodně sejdou a následně se mohou použít dále.

Pronájem prostor:

Další položka která asi nejvíc bere z vašich peněženek. Co tak zkusit na začátek prodej přes tzv. e-shop? E-shop si dnes dokážete vytvořit i sami za pomoci různých webových systémů jako jsou wordpress, jomla, drupal. Popřípadě vám to nějaký student informatiky zvládne udělat za pár desítek korun pokud budete trochu hledat na IT fórech ..

Dnes už lidé i u nás považují nákupy přes eshop za přirozenou věc a důvěřují jim. Mít internetový obchod namísto kamenné prodejny má i své výhody.

Netřeba si hned na začátku pronajímat prodejny nebo sklady, pokud sami nevíte, zda se vám bude dařit. Udělejte si menší sklad na pár měsíců u sebe doma a zkuste vaše výrobky prodávat přes e-shop. Věřím, že vaše domácí skladiště vám na chvíli odpustí vaši manželé, manželky či rodiče. Pokud budete vědět, že o vaše výrobky roste zájem, sklad doma vám už nestačí a peněz přibývá – tak vzhůru i do kamenné prodejny, pokud to budete chtít.

   Fortulion.cz
   Logo