Sansho

V restauraci Sansho, kulinářském klenotu šéfkuchaře Paula Daye, si vychutnáte prvotřídní delikátní pokrmy v příjemném prostředí. Jednoduše řečeno představuje tato restaurace čerstvý vítr na pražské kulinářské scéně.

Kulinářské zkušenosti šéfkuchaře Paula Daye začaly v londýnském Chinatownu, kde pracoval jako řezník a kde nasál velké množství znalostí ohledně ingrediencí a jejich správného použití v kuchyni jihovýchodní Asie. Naučil se také kantónské techniky včetně správného používání pánve wok a pečení kachny. Po letech strávených v Chinatownu a zkušenostech z restaurace Mezzo začal pracovat jako sous chef v restauraci Nobu na Old Park Lane. Jeho znalosti asijské kuchyně jsou v restauraci Sansho zjevné – ochutnat zde můžete funky asijské pokrmy, které vašim chuťovým buňkám nedají na tuto zkušenost jen tak zapomenout.

Hned po vstupu do restaurace Sansho se budete cítit příjemně díky jednoduchému interiéru s dlouhými dřevěnými stoly a lavicemi a stěnami ozdobenými starými inzeráty s asijskými dívkami. Interiér je tak jednoduchý a příjemný, že si člověk může snadno myslet, že se ocitl někde v Berlíně nebo jiném módním městě. Příjemný interiér doplňuje celkově milý personál, který vám rád podá informace o všech jídlech a zodpoví vaše otázky.

sansho2

O restauraci Paula Daye se v současnosti hodně mluví a je zřejmé proč. Restaurace nenabízí stálé menu, ale pokrmy se přizpůsobují sezóně a dostupnosti kvalitních produktů a ingrediencí. Paul Day využívá dostupných ingrediencí, které prodává místní vietnamská komunita, aby vytvořil báječné pokrmy, které probudí všechny vaše smysly. Po prvním soustu vám bude jasné, že Sansho je místem, kde jste nebyli rozhodně naposledy. Za zmínku stojí, že vepřové maso podávané v restauraci Sansho pochází z biofarmy Sasov Josefa Sklenáře, který chová ohrožený druh vepřového, přeštické prase, jehož maso je známé pro svou vysokou kvalitu a fantastickou chuť. Velmi doporučujeme ochutnávkové menu – ať už si jej objednáte k obědu nebo večeři, s přáteli nebo rodinou si na něm výtečně pochutnáte. Zdejší obsluhu můžete samozřejmě informovat o vašich případných preferencích nebo alergiích. V restauraci Sansho byste si měli udělat rezervaci předem, protože je zde vzhledem k její popularitě stále plno.

Sansho, Petrská 25, Praha 1, +420 222 317 425, www.sansho.cz 

      Fortulion.cz
      Logo