Ready made společnosti

Opět novodobý pojem podnikání, který se v České republice poprvé objevil v roce 2001. V praxi se jedná o tzv. “zajetou společnost”, tedy o firmu, která je již zapsaná v obchodním rejstříku, má svůj název, sídlo, jednatele, splacený základní kapitál a identifikační číslo. Jedné, co je na ní spedifické, že firma nevyvíjí žádnou obchodní činnost, takže je to jakoby skořápka, která čeká na váš nápad. Společnost je totiž založena jen za jedním účelem – za prodejem. Pokud byste chtěli investovat do tohoto druhu společnosti, má to jednu nespornou výhodu – rychlost.

Pokud byste se rozhodli, že si koupíte ready made společnost, můžete začít podnikat do druhého dne, neboť zde se toho moc neřeší jako při zakládání společnosti. Možná by se před vámi mohla otevřít otázka kanceláří – resp. jestli chcete firmu bez kanceláře nebo s. Toto je jen na vás. Následně stačí firmě jen dát směr a snažit se místo ztráty vydělávat. 

Firmy na prodej

Jak na českém, tak i na slovenském trhu se objevuje stále více firem, které se věnují prodeji těchto “předpřipravených společností”. Ty nabízejí různé druhy – s ručením omezením, akciové společnosti nebo dokonce i evropské společnosti. Nutno ještě říci, že tento druh podnikání splňuje veškeré zákonem dané podmínky, takže se nemusíte bát, že vám první den vašeho podnikání zaklepe na dveře policejní komando či náhlá kontrola z finančního úřadu (to je leckdy horší než to komando).

Kolik to tak stojí? A jak je to rychlé?

Ready made společnosti jsou leckdy ještě levnější než třeba laciné tonery. Zaplatíte poměrně malou sumu (cena se vždy odvíjí od typu společnosti), zvolíte si, jaký název se vám líbí a dá se říci, že je vše hotovo. Společnost prodávající ready-made firmy sestaví smlouvu o převzetí. Takřka ihned po podepsání může vaše podnikání započít. Rychlé a snadné, přejeme hodně úspěchů do nového podnikání!

      Fortulion.cz
      Logo