Rakouský bauMax – učebnicový příklad prodeje firmy

Zajisté netřeba nějak speciálně představovat síť hobbymarketů bauMax, která se dle dostupných informací objevila na seznamu firem k prodeji. Samotná společnost tuto zprávu nevyvrátila.

Celý prodej se dotkne především prodejen u nás, Rakousku a také sousedním Slovensku, kde se generuje více jak 70% celého zisku této společnosti. Mluvčí bauMaxu uvedla agentuře APA, že „management společnosti nemůže k dohadům o možném prodeji zaujmout žádné stanovisko, protože to je na majitelích firmy“

Kdo všechno musí prodej potvrdit?

Nyní je možná na místě říci, kdo všechno by musel s prodejem souhlasit, aby rakouskou společnost mohl převzít nový majitel. Celá záležitost stojí především na rakouských bankách, tedy na Raiffeisen, Erste Group a Bank Austria.

Za vše prý může expanze a nedostatečná poptávka

A proč se vůbec společnost rozhodla změnit majitele? Spekulace jsou různé, ale nejčastěji se hovoří o zadlužení díky expanzím be východní Evropě a Turecku. Společnost tedy doplatila i na chyby konkurentů, kteří také doplácí na nízkou poptávku z trhu s bydlením.

Hnedka po uveřejnění této zprávy se začali objevovat novinky, že o firmu má zájem konkurence – tedy společnost Obi. Toto však bauMax ihned popřel.

Jak se vůbec prodávají firmy?

Avšak takové velké firmy se neprodávají každý den, bylo by tedy fér si říci, jak se vůbec dá taková menší rozvíjející se firma prodat.

Za prodejem firmy vždy stojí nějaké potíže – nedostatek zakázek, nekvalitní zázemí pro firmu. Jak toto tedy řešit? Prodejte ji do dobrých rukou!

Co vám může pomoci rozjet umírající podnikání?

Následně můžete začít znovu. Avšak celé podnikání není o tom, že založíte firmu a o týden ji hned “položíte”, neboť nemáte takovou odezvu, jakou jste si na začátku představovali. Musíte pomyslet na nějaký efektivní systém účetnictví. Řadě podnikatelů na začátek pomůže promyšlená marketingová strategie, která vám pomůže vaše “hvězdné podnikání” rozjet ve velkém.

foto: bauMax

      Fortulion.cz
      Logo