Důvody, proč lidé nedodělají to, co mají

Existuje typ lidí, kteří prostě nemohou udělat to, co mají. Možná zrovna k tomuto typu lidí patříte a nejste si jisti, proč vlastně nemůžete určité věci dodělat. Nebo se musíte s takovými lidmi setkávat a pořádně vám to hraje na nervy. Možná nedokážete některé věci dodělat, ale chtěli byste to dokázat. Ať už je situace jakákoli, stojí za to vědět důvody, proč někdy neděláme to, co nám bylo zadáno. A tak… proč lidé nedodělají to, co mají?

 Nejasný cíl

Lidé často nedodělají své úkoly, protože neví, jak by takový „dodělaný úkol“ měl asi vypadat. Někdy na tom usilovně pracují a pracují a neví kdy přestat. Zeptejte se sami sebe pár otázek. Jak vypadá cíl mého úkolu? Jak budu vědět, že jsem tohoto cíle dosáhl? Co uvidím? Co ucítím? Co uslyším? Vezměte si nějaký čas na propracování a ujasnění svého cíle.

Nejsou si jisti, co mají dělat

Jeden z hlavních důvodů je takový, že tito lidé jednoduše nevědí co dělat. Možná dostali úkol v práci nebo si chtějí splnit jeden z osobních cílů, ale nevědí jak na to. Lidé v této skupině jsou zablokováni, protože buď nemají sebemenší ponětí co dělat a kde začít, nebo mají tolik možností, ale bojí se špatné volby. Pokud jste v takové situaci, doporučuji, abyste se přestali snažit a jednoduše se zeptali na radu někoho, komu se stejný úkol podařilo dokončit. Pokud je to možné, vyberte si někoho s podobnými zásadami a názory, protože pro vás bude o to jednodušší porozumět jeho rozhodnutím a chování v dané situaci. Když budete mít jasnou představu jak věc udělat, ihned začněte.

Žádná lhůta

Pokud si člověk nestanoví na určitou věc lhůtu, zaútočí prokrastinace. Jednodušší a zábavnější úkoly se mu postaví do cesty a prvotní cíl zmizí v nedohlednu. Je důležité si hned na začátku stanovit termín, do kterého musí být úkol splněn. Myslete na to, jako byste jeli na dovolenou. Musíte si koupit letenku, která je určena na specifické datum. A před tímto datem musíte splnit všechny potřebné věci a úkoly, protože na dovolené se přeci nepracuje. Pamatujte také na to, že pokud si stanovíte delší časovou lhůtu, nakonec tento čas využijete celý, i přesto, že jste si mohli na začátku lhůtu zkrátit a věci dodělat o moc rychleji. Váš šéf v práci toto přesně zná, a tak ví, co dělá, když vám stanovuje tak krátké deadliny. Stanovte si lhůtu ještě dnes.

Nevidí důsledky

„Máte padáka!“… toto je prostá verze důsledku toho, že jste nedodělali svou práci. Ale jak je to ve vašem osobním životě? Jak budou vypadat důsledky nedodělané práce ve vašem životě? Rozvod? Infarkt? Velký dluh? Existuje mnoho vážných důsledků, které si můžeme a nemusíme uvědomovat. Neopravená střecha nevypadá jako velká věc, až dokud nepřijde bouře, která ji strhne, a vy se ocitnete pod širým nebem. Pracovat na pohodlné pozici za velké peníze je příjemné, dokud vás nevyhodí a vy nepřijdete na to, že do žádné jiné práce vás kvůli nedostatku dovedností nepřijmou. Ať už děláme nebo neděláme cokoli, vždy přijdou důsledky. Pamatujte na to příště, ať budete chtít něco důležitého zase odložit.

Přeloženo z: embracepossibility.com

      Fortulion.cz
      Logo