Přes nepohodlí k pohodlí

Všichni se ho chceme zbavit. Všichni bychom chtěli pravý opak. To slovo označujeme za negativní. Nepohodlí.

No řekněte si narovinu. Chcete pohodlí nebo nepohodlí? 99% lidí řekne, že pohodlí. Uvědomili jste si však někdy to, že právě nepohodlí nás posouvá dopředu? To je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšným lidmi. Úspěšní lidé totiž vědí, že cesta vede vždy přes nepohodlí.

Přes nepohodlí k pohodlí

Samozřejmě, že by bylo skvělé ležet na pláži v Karibiku a pít mojito ze studeného poháru plného ledu. Jenže to není tak jednoduché. První jsou vždy částečné neúspěchy. Abychom začali něco dělat musíme být nejprve v nepohodlí, protože právě nepohodlí nám dává pocit nespokojenosti a tak nás nutí k aktivitě. Vždyť uznejte sami. Proč právě teď pracujete na svých snech? Správně, protože je ještě nemáte splněné a protože se nyní cítíte nespokojeně a myslíte si, že když si je splníte, tak spokojení budete. Jinými slovy, chcete se dostat z nespokojenosti do spokojenosti z nepohodlí do pohodlí.

Milujte nepohodlí

Pokud se zeptáte jakéhokoli profesionálního kulturisty jestli ho neobtěžuje bolest po cvičení, odpoví Vám, že bolest miluje. Pokud totiž cvičíte, trháte a ničíte si svalstvo. Když pak odpočíváte, svalstvo se regeneruje a spojuje dohromady tak, aby vydrželo zátěž, kterou jste ho na posledním tréninku zatížily. Samozřejmě je to delší proces, ale ve zkratce to takto funguje. Jinými slovy, svaly Vám nerostou když cvičíte, svaly rostou když odpočíváte. Pokud si však svaly nebudete ničit, svaly nebudou růst. A takto to nefunguje jen při cvičení, funguje to taky v životě. Nejprve musíte absolvovat nepohodlí, musíte cítit bolest a přestat ji vnímat. Musíte tu bolest, to nepohodlí, začít milovat, protože díky němu se stáváte silnější a posouváte se dopředu.

Pokud cítíte pohodlí tak Vám to signalizuje dvě věci. Buď jste svých cílů již dosáhli, nebo pokud jste jich ještě nedosáhli musíte zpozornit a zjistit, proč cítíte pohodlí. Pohodlí totiž cítíte hlavně tehdy pokud jste dosáhli toho, čeho jste chtěli.

      Fortulion.cz
      Logo