Potřebujete nový toner do tiskárny?

Dnes prakticky neexistuje podnikatel, kdo by nepoužíval několikrát do týdne tiskárnu. Spotřeba papíru a tím pádem i tonerů stále stoupá. Tím spíše, pokud se budeme bavit o firemním zařízení, které běží celý den a všichni na něm neúnavně tisknou jednu stránku za druhou. Jednoho dne však toner musí dojít, dnes si tedy popovídáme právě o nových tiskových kazetách.

Jak poznám, kdy toner vyměnit?

Správně odhadnout okamžik, kdy nakoupit nové náplně do tiskáren není vůbec složité. Dnešní moderní zařízení již disponují indikátorem hladiny barvy v tonerech, takže vás dokáží včas upozornit, že barva dochází. Pokud byste však disponovali starší tiskárnou, jež touto vychytávkou nedisponuje, nemusíte zoufat. Toner jednoduše vyměňte v okamžiku, kdy je kvalita tisku natolik špatná, že se vytištěný text prostě nedá rozluštit.

Jak vybrat nový toner?

Je naprosto nezbytné, abyste nový toner vybírali přesně podle typu vaší tiskárny. To je asi jediná podmínka správného nákupu. Jestliže si totiž zakoupíte nevhodné náplně, nikdy je do vašeho zařízení nedostanete a doslova je můžete vyhodit. Nemusíte se ani obávat alternativních barevných kazet, avšak pouze v případě, že máte záruku jejich kvality. Je velkým paradoxem, že některé tyto alternativy bývají o mnoho kvalitnější než výrobky dodávané přímo samotným výrobcem tiskárny.

Jak dlouho mi nová náplň vydrží?

Výdrž jednotlivých kazet pochopitelně závisí na objemech tištěného materiálu a na typu tiskárny. Obecně se tento interval udává v počtu stránek, které dokáží nejlépe reflektovat výdrž jednotlivých barev. Například tonery Canon se pyšní vcelku slušnou kapacitou, díky níž můžete tisknout několik stovek stran naprosto bez problémů. Po jejich vyprázdnění stačí zakoupit kazetu novou a tisknout vesele dál.

Koupě nového toneru není nijak drahou záležitostí. Náhradní tonery můžete mít uschované do zásoby, neboť jejich trvanlivost není omezena.

      Přidat komentář

      Fortulion.cz
      Logo