Pět tipů při práci s iPhone

Připravili jsme pro vás pár rad, které vám ulehčí práci. Váš iPhone toho totiž umí víc než si myslíte. Poznáte třeba kdo vám volá, i když máte telefon ještě v kapse? Vadí vám, že vám lidé volají i v noci? Poradíme vám, jak využít váš chytrý přístroj na maximum.

 

Využijte vibrace

Nosíte iPhone v kapse a máte ho zapnutý na vibrace a chcete poznat, kdo vám volá nebo píše SMS, aniž by jste koukali na display? Je to jednoduché, koukněte se do adresáře a vyberte si kontakt, zvolte tlačítkem Upravit a v nabídce nalevo naleznete nastavení vybrací pro telefonát a SMS. Otevřete a můžete si vybrat několik variant, třeba SOS, srdeční tep nebo Staccato. Pro ty, co si nevyberou z nabídky, tak si můžou vytvořit vlastní vybraci tím, že jí vyťukáte na display a iPhone ji uloží

 

Nerušit, prosím

Žijeme v rychlé době, kde je na denním pořádku neustálé vyrušování. Potřebujete mít také prostor na soustředění nebo na chvíli odpočinku? Pokud patříte k takovým uživatelům, že musíte neustále odpovídat na e-maily nebo SMS, tak zkuste využít fukci DND. Zkratka DND znamená Do Not Disturb a je názvem pro funkci, která přepne iPhone do takového režimu, že vás hovory a příchozí SMS nebudou vyrušovat. Váš iPhone bude naprosto v klidu, jakoby spal. V tu dobu budete mít prostor na nerušené dokončení práce a poté si vyřídit všechny zmeškané hovory a textovky najednou. Pro naléhavé případy je možné povolit, že ten kdo zavolá dvakrát za sebou do tří minut, tak to telefon zobrazí nebo si můžete zvolit VIP kontakty (třeba rodinu nebo vašeho šéfa), kteří se vám dovolají i vzapnutém režimu DND. Je to skvělá funkce, lze jí i nastavit na rozmezí konkrétních hodin (třeba mezi 00:00 a 06:00 hodinou). Pro nastavéní této funkce přejděte do Nastavení – Oznámení – Nerušit.

 

Moje VIP

Přichází vám každý den velké množství e-mailů? Pokud dostáváte mnoho pošty a chtěli by jste si ji třídit podle důležitosti, tak využijte nové funkce VIP. Smyslem této funkce je to, že se vám budou třídit e-maily od konkrétní skupiny lidí ve vaší schránce podle důležitosti. Tyto e-maily budou mít přidělenu vyšší hodnotu než ostatní, tak už se vám nestane, že by důležité e-maily zůstávali delší dobu bez reakce. Jednosduše přejděte do adresáře vašich kontaktů a klikněte na konkrétní osobu a zvolte Přidat k VIP. Při zobrazení schánky uvidíte, že se přidá sekce s VIP, kde najdete všechny e-maily od “významných osob”.

iphone 5

 

 

 

 

 

 

Přeložte si to

Nastává vám často situace, kdy se na vašem stole objeví dokument, který nezvládáte přečíst, protože je v jazyce, jehož znalost neovládáte? Třeba nějaký návod v italštině nebo jídelní lístek na dovolené, který vám donesl číšník. Na řešení těchto situací vývojáři přišli a vytvořili aplikaci TextGrabber, která oskenuje dokument a přeloží. Vyfotíte dokument a TextGrabber ho převede do elektronické podoby. V nabídce můžete využít přeložení do jiného jazyka a tak během chvíle zjistíte, co si dát k jídlu. Aplikaci TextGrabber najdete v App Store.

 

Zrychlete

Operační systém iOS nabízí chytrou funkci, kterou je volba vlastního slovníku. Znamená to, že si můžete definovat takové zkratky, které se po zadání změní na vámi předem definovaný text. Příkladem může být, když píšete mnoho e-mailů každý den, tak si můžete ve svém iPhonu nastavit zkratku “dd”. Po jejím zadání se text změní na “Dobrý den”. Klikněte na Nastavení – Obecné – Klávesnice – Zkratky a definujte novou frázi. Zkratky můžete využít třeba u adres nebo často používaných textů, nebo když potřebujete napsat svoji e-mailovou adresu nebo telefonní číslo.

isetos obchod

 

 

 

 

 

 

      Fortulion.cz
      Logo