Optimalizujte daňovou zátěž – je to jednoduché

Podnikáte? Pokud ano, mnohdy stačí dobrá účetní či daňový poradce. Současný právní systém totiž umožní řadu věcí legálně odečíst z daní. V tomto směru mohou lehce zoufat, zaměstnanci. I ti se ale mohou zbavit daňové zátěže. V tuzemsku to mohou být třeba oblíbené benefity, diety, nebo proplácené náklady na služební cesty. Zoufat nemusí ani ti, co do práce vyrazili do zahraničí. Byla vaším cílem Anglie? Potom máte nárok na vrácení daní z UK na váš bankovní účet. To je ideální zpráva pro všechny, kteří v této zemi nejenom pracují, ale třeba také pracovali. Požádat lze totiž až 4 roky zpětně. Jediné, co je třeba udělat, je vyplnit formulář P45 a P60.

Vrátit daně lze i z dalších zemí

Není to jenom jedna z nejoblíbenějších zemí, kterou je právě Velká Británie. Je to i řada dalších, kde tuto možnost máte. Jelikož řada lidí míří hlavně k našim západním sousedům, zabezpečíme vrácení daní z Německa. I to může být poměrně jednoduché. Vše začíná také vyplněním specielního formuláře, který nese název Lohnsteuerbescheinigung. Pokud vás zajímá, kdy máte na toto nárok, může se jednat třeba o tyto situace:

  • Pracovali jste na poloviční úvazek
  • Museli jste do práce dojíždět
  • Změnili jste zaměstnání
  • Pracovali jste zároveň u dvou zaměstnavatelů

Podobné podmínky jsou také v Nizozemsku

I to je země, kam řada lidí ráda míří za prací. Musíme říci, že zde jsou podmínky poměrně podobné. Dokonce je zde i několik dalších. Podíváme-li se konkrétně, kdo má nárok na vrácení daní z Nizozemska, může to být také osoba, která je svobodným rodičem, nebo která musí platit alimenty. Stejně tak máte nárok na vrácení daní ve chvíli, kdy vám jízdné do práce neproplácel zaměstnavatel. I to jsou situace, které mohou být běžné. A jak jich tedy využít? Prvním krokem je formulář Jaaropgaaf, který vystaví zaměstnavatel. K tomu by mělo dojít na konci daňového roku.

      Fortulion.cz
      Logo