Nikdo nepříjde

Dnes bych se rád stručně a v rychlosti zaměřil na jedno z mých oblíbených témat týkající se sebezdokonalování.

Tato krátká myšlenka pochází z knihy “The Six Pillars of Self-Esteem” od amerického autora Nathaniela Brandena a jednoduše zní takto:

“No one is coming” neboli “Nikdo nepřijde”.

Stručná, ale pro mě velmi mocná a probouzející připomínka.

Samozřejmě, můžete vyhledávat další věc, která vás spasí.

Číst více článků. Číst více knih o osobním růstu. Vyhledávat pomocnou ruku.

A ano, některé články, knihy, produkty nebo lidé vám pomohou a poskytnou lepší pohled na věc, který ve vás možná něčím pohne a mnoho věcí se změní.

Každopádně, hlavní myšlenkou zůstává, že jste dospělí a nikdo nepřijde. Nikdo nepřijde, aby vás zachránil, spasil. Vy sami musíte převzít zodpovědnost za svůj život a jeho veškeré dění.

Ostatní věci a lidé vám zajisté trochu pomohou, ale hlavně vy nesete zodpovědnost.

Klidně můžete vinit naši společnost, nebo ostatní lidi za problémy ve svém životě, za své finanční problémy nebo zdravotní problémy. Vždy si můžete najít nějaké obětní beránky, kteří jsou na tom hůř, abyste si na ně mohli ukazovat prstem a cítit se tak lépe. Můžete pátrat po lidech, kteří vás spasí.

Všechno tohle můžete dělat po zbytek svého života, ale nic moc se tím nezmění.

Ať už je třeba udělat cokoliv, vy sami jste ti, kdo musí převzít zodpovědnost a konat.

Samozřejmě, ne vždy jde vše podle vašeho plánu. Občas spadnete na zem, klopýtnete a pravděpodobně se vám bude i smůla lepit na paty.

Ale navzdory tomu všemu, se musíte soustředit na sebe a na to, co můžete dělat s tím, co máte v jakékoliv situaci, která může nastat ve vašem světě.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz