Richard Branson není typickým miliardářem, který se honosí luxusem a ohání typicky snobskou arogancí se špetkou nadřazenosti. Ne, takový Richard opravdu není. Pokud byste ho potkali na ulici nebo uviděli při nějakém rozhovoru, připomínal by vám spíše rockovou hvězdu se smyslem pro humor. Žije si svůj bohémský život a neřeší žádné škatulkování do cechu miliardářů. Richard Branson a jeho společnost Virgine vlastní celkem 200 podřízených subjektů s celkovým meziročním obratem 6 miliard korun. Richard však nebyl vždy bohatým a peníze mu nespadly do klína.
Drsné začátky přinesly své ovoce
Richardův um a podnikavý duch se projevil již v jeho 16 letech, kdy založil školní časopis. Nejednalo se však o ledajaký interní časopis o školních aktivitách. Plátek přesahoval hranice studijních záležitostí a prodával se po celém městě, díky svému skrytému nadání získal i první investory publikující v časopisech reklamu. V 17 letech opustil školu a rozšířil svou působnost i o prodej zapomenutých a zlevněných desek za mizivou cenu.
Založení nahrávacího studia
Desky zpočátku rozvážel autem, pro velký úspěch byl nucen otevřít svůj první obchod. Ve dvaceti rozjel i nahrávací studio. Jaké bylo štěstí, když vydal úplně první desku svému kamarádovi ze střední školy, kým byl Mike Oldfield. Určitě mnozí znají album Tubular Bells, které se prodalo přes 5 milionů. Tím se spustila řetězová reakce a na jeho dveře začali klepat hvězdy typu Mick Jagger nebo Phil Collins. Richard Branson se netají ani svými výstřelky jako je přeplavání Atlantiku v člunu nebo obletění světa balónem. Jeho aktuální senzace je konstrukce vesmírného plavidla pro turisty. Za cenu 200 tisíc dolarů budete moci nahlédnout do vesmíru.
Foto: Flickr.com