Nenechte strach stát ve vaší cestě za úspěchem

Strach ze selhání je pravděpodobně druhý největší důvod selhání. Ten první je strach z neznámého, jen zhlédněte jakýkoli hororový film. Nejjednodušší způsob jak překonat tyto strachy je začít jednat. Prostě vykročte kupředu se svými plány. Pokud se vám tato metoda nezamlouvá, tady je několik technik pro redukci a snad i eliminaci strachu, který vás zužuje.

Strach není nutně špatná věc. Může vás také motivovat k dosažení ještě vyšších úrovní úspěchu, pokud jej samozřejmě zvládnete tou správnou cestou. Nechte strach vás motivovat, ne porazit.

Zkoumejte sílu myšlenky a příležitosti. Možná budete vystaveni risku, když začnete plánovat a prozkoumávat. Nebojte se zavedení nového plánu jen kvůli risku, kterému byste museli čelit nebo času a penězům, jež byste museli darovat. Pouhý čin – rozhodnutí začít dělat výzkum pro daný projekt, vám může dát ten správný impuls ke skutečnému spuštění vašeho nového nápadu.

Úspěch za sebou zanechává celkem těžce přehlédnutelné stopy, které můžete následovat. Po provedení svého počátečního výzkumu se vydejte stejnou cestou při diskutování vašich nápadů s kolegy a spolupracovníky. To platí i u situace, kdy identifikujete ty, kteří uspěli v oblasti před vámi. Kontaktujte tyto lidi a proberte s nimi vaše nápady. Ti nejúspěšnější lidé jsou většinou také nejštědřejší, co se týče jejich času a expertízy. Je to totiž nejpravděpodobnější důvod, proč se vůbec stali tak úspěšnými – nechali si poradit.

Nastavte si dosažitelné cíle či milníky. Když máte vizi, která se ostatním zdá ohromující a možná grandiózní, rozlomte ji na více jednotek, které budou lépe zvládnutelné. Pak identifikujte jeden úkol a začněte s ním. Začít je často ta nejtěžší část. Ale každý malý úspěch vás posune k dalšímu projektu. Vaše úsilí vás může dovést až k něčemu, o čem jste ani nesnili. A tak hlavně začněte a ostatní zjistíte později.

Soustřeďte se na přítomnost. Když přijde na implementaci nové strategie nebo technologie, která může pozvednout podnik, nenechte strach z budoucnosti, aby vás paralyzoval. Sepište si seznam úkolů, které musíte splnit pro dosažení cíle, pak si seznam projeďte a plňte jeden cíl po druhém. Nakonec si stejně uvědomíte, že vám došly úkoly a dosáhli jste tak svého cíle.

      Fortulion.cz
      Logo