Nenechte si radit od 80 procent lidstva

Víte, přečetl jsem již mnoho knih. Zdaleka ne tak hodně jako někteří z vás a zdaleka ne tak málo jako většina lidí. V románech jsem se většinou dozvěděl, že svět je špatný, láska slepá, smrt osvobozující a peníze strůjcem neštěstí. Zkrátka bylo tam až příliš mnoho negativity. Dost se to podobalo názorům mého okolí. Zajímavé bylo, že hlavní hrdinové románů častokrát nevěděli kam směřují, ani co chtějí v životě dosáhnout.

Později jsem objevil knihy o pozitivním myšlení, podnikání, snech a cílech, plánování, přečetl jsem knihy o starostech i o radostech. V těchto knihách jsem se našel. Taky hodně z vás, kteří čtete tento článek. Vyzařovala z nich pozitivita. Autoři těchto knih měli evidentně jasno v tom, kam směřují a co chtějí v životě dosáhnout. Při knihách tohoto typu jsem se cítil úplně jinak než při negativních románech. (Nechci tím zavrhovat romány, pravděpodobně jsem přečetl více negativních než pozitivních). Cítil jsem se svobodný, volný a v první řadě šťastný. Celý život mi říkali, že nic nedosáhnu a tyto knihy mi říkali pravý opak. Tak jsem je začal číst víc.

Ve škole jsem sice nevynikal, popravdě jsem byl čtyřkař, ale zato jsem měl už jako školák obrovskou výhodu nad všemi mými vrstevníky. Sice jsem neuměl (a neumím) gramatiku, ale věděl jsem co přesně chci v životě dosáhnout. A toto vnímám jako největší výhodu v životě jakéhokoli člověka.

Mít jasno v tom, kam jdeme a kam chceme jít je podle mého názoru nejdůležitější součást života. Pokud to nevíme, tak jsou nám zbytečné samé jedničky ve škole, je zbytečné umět gramatiku a je zbytečné pracovat v práci, na kterou i tak neustále nadávám, protože svůj život prožijeme podle vzoru 80% lidstva.

Abych to přesně vysvětlil. V úvodu článku jsem použil paralelu románů s 80% lidmi na světě a paralelu knih o osobním rozvoji s 20% lidmi na světě.

80% lidí žije svůj život jako v románech. Negativní, ustaraný, bolestivě, provinile … A pouze 20% lidí žije, tak jako autoři knih o osobním růstu – šťastně, pozitivní, usměvavě, bezstarostně …

Pokud chcete žít jako 20% lidí na světě, najděte si svůj cíl. Udělejte si jasno v tom kam chcete jít. Romány vám totiž při tvorbě vašeho štěstí a osobnosti příliš nepomohou. Nenechte si proto radit od hlavních hrdinů románů. Nenechte si radit od 80% lidstva.

      Fortulion.cz
      Logo