Nejdražší z těch menších

Trochu jsme pátrali po internetu a hledali něco, co má jen velmi málo lidí. Jelikož by jsme si rádi vyzkoušeli let luxusním soukromým letadlem, tak jsme věděli, co hledat.

Trochu jsme se na začátku uskromnili a našeli jsem něco velmi zajímavého. Jde o privat jet Cessna Citation X. Letadlo, které patří konstrukcí k těm menším, ale o to příjemnějším a útulnějším. Jeho celková délka je dvacet metrů což je nesrovnatelně méně než nejnovější letadlo Donalda Trumpa.

Pokud byste si chtěli dát závod s již zmíněným Trumpovým letadlem, tak máte jasně navrch. Cessna Citation X dokáže pomocí dvou turbomotorů Rolls Royce vyvinout letovou rychlost až 1126km/h. Nad touto hranicí létali už jen Concordy.

img-gallery-x-2

Na své konstrukční rozměry nabízí nevídaný luxus. Firma Cessana má tradici 70-let o čemž svědčí počet majitelů těchto letadel, který překračuje hranici devět set. Při zadávání objednávky si můžete vybrat opravdu všechno. Ve fantazii se meze nekladou. Sedadla, koberec, doplňky, prostě cokoli vás napadne. Vše vám dokáží vyrobit doslova na míru.

Za 11miliónů dolarů máte pořádný kus luxusu, který hravě zvládne trasu Paříž – New York bez mezipřistání a ještě máte prostor na dalších 150km letu. Na nákupy z Los Angels do New Yorku se v pohodě přepravíte za čtyři hodiny spolu s dalšími deseti kamarády. No není to krásná hračka?

575_cessna_750_citation_x

      Fortulion.cz
      Logo