Nejdražší věci světa

Zlato je velmi drahé, ale není nejdražší. Existuje mnohem více věcí, které mají mnohem větší hodnotu, než jsou drahokamy a další cenné blyštivé věci. Některé vás možná překvapí, o některých jste už určitě slyšeli a některé budou jednoduše samy o sobě bizarní. Však se přesvědčte sami.

Lanýže byly odjakživa považovány za jednu z nejdražších pochutin na světě. Můžou být servírovány například na těstovinách, steaku, vajíčku nebo rýži. Kolik vlastně stojí? V přepočtu na českou měnu by to bylo něco přes 100 Kč za 1 gram. To je výhodná nabídka, ne?

Šafrán – kvetoucí rostlina, která se používá pro mnohé z přírodních prostředků třeba proti depresi. Zaplatíte za ni jen 230 Kč za gram a alespoň si už nemusíte kupovat antidepresiva.

Za 1 gram íránského kaviáruběluhy také známý jako „Almas“ vám z peněženky ubude pouhých 730 Kč. Některým to chutná, některým ne. Ale proč to nevyzkoušet? Ti s obsáhlými peněženkami si to možná dovolit mohou. Dejte si předkrm za všechny peníze.

Zlato má kromě klenotnictví i další využití. Můžete jej použít třeba jako vodič elektřiny. Je rezistentní proti korozi, a tak máte kvalitu zaručenou. Ale zaplatit musíte asi 830 Kč za gram.

Platina, což je další prvek z řady drahých kovů, může být použita jako katalyzátor v experimentech nebo také jako součást léku proti rakovině.

Pokud jste z Vietnamu a věříte v uzdravení rakoviny rohem nosorožce, či jen tímto prostředkem léčíte horečku, vytáhněte z peněženky 1155 Kč a budete mít gram tohoto cenného díla.

Crème de la Mere je název zázračného francouzského krému, po kterém omládnete dříve, než se nadějete. Ale jak se říká, krása je drahá.  A tak i tento krém nebude zadarmo. Co třeba 1500 Kč za gram?

Cena jednoho karátu čistého broušeného a hlavně pravého diamantu se může vyšplhat až na 280 tisíc korun. Sháníte zásnubní prstýnek pro přítelkyni? Máme pro vás tip! (Pozn. 1 karát=0,2g)

Existuje prvek, který je používán do zařízení, jež dokážou najít vrstvy oleje a vody v ropných vrtech. Prvek se jmenuje Californium a ke zmíněným účelům se používá jeho izotop. Zaplatíte za něj asi nějakých 560 milionů. Za 1 gram.

Protihmota by mohla v následujících desítkách let dostat kosmické lodě až k planetám, možná i ke hvězdám. Pokud se tedy nebude cena za 1 gram této hmoty pohybovat kolem bilionu Kč.

Zdroj cen: businessinsider.com

      Fortulion.cz
      Logo