Nejchytřejší celebrity v Hollywoodu – 2. část

Seznam áčkařů z Hollywoodu pokračuje. Které další známé celebrity se mohou chlubit svými prémiovými výsledky během svých středních či vysokých škol? I když se na tento seznam ani zdaleka nevejdou všechny nejchytřejší osobnosti, stojí za to zmínit alespoň tyto uvedené. Některé vás určitě překvapí.

Matt Damon coby student Harvardu představil nápad pro projekt „Dobrý Will Hunting“. Jeho třída spisovatelů divadelních her tento projekt dostala jako zadání. Později se Damonovi podařilo projekt dokončit s přítelem z dětství Benem Affleckem, jež si také v tomto filmu zahrál. Matt Damon také od Harvardu dostal prestižní ocenění – harvardskou medaili umění.

Natalie Portman byla dvakrát publikována ve vědeckých časopisech. Má bakalářský titul z Harvardu a navštěvovala také postgraduální kurzy na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Na Harvardu byla kvůli anonymitě zapsána jako Natalie Herschlag, což je její rodné příjmení. Profesoři ji shledali jako výjimečnou studentku. Portmanová také mimo jiné hovoří šesti jazyky.

Damon_cropped Natalie_Portman_at_TIFF_2009

Sharon Stone je široce známá svým IQ v hodnotě 150. Už ve svých 15 letech přijala stipendium na Edinboro University of Pennsylvania, kde studovala tvůrčí psaní a výtvarné umění.

Steve Martin se svým IQ číslem 142 napsal v roce 1997 do The New Yorkeru o své snaze dostat se mezi členy MENSA. To mu zabralo asi rok. Tento slavný herec promoval na California State University z filozofie a téměř se také stal profesorem. Mimo jeho hereckou kariéru napsal Martin celou řadu scénářů, románů a knih pro děti.

Dr. Oz přes svou kariéru kardiochirurga transplantoval nespočet srdcí a plic. Noviny New York Times ho nazvaly jako „jednoho z nejdokonalejších kardiochirurgů své generace“. Proslavil se svými více než 55 výstupy v pořadu „The Oprah Winfrey Show“. Studoval univerzitu na Harvardu a také Univerzitu v Pennsylvánii. Dr. Mehmed Oz za svůj život provedl více než 5000 transplantací a na 8 let také působil jako ředitel kardiovaskulárního institutu v New Yorku.

Sharon Stone Steve_Martin_2011 An Insight, An Idea with Mehmet Oz: Mehmet C. Oz

Zdroj: businessinsider.com

 

      Fortulion.cz
      Logo