Nejchytřejší celebrity v Hollywoodu – 1. část

Příběhy herců, hereček, zpěváků, zpěvaček a dalších osobností s velkým jménem v americkém Hollywoodu by vás mohly také překvapit. Podívejte se na několik těchto celebrit a nechte se jejich příběhy překvapit. Někteří z nich bývali středoškolští a vysokoškolští studenti, byli či jsou členy Mensy nebo jsou certifikovaní géniové na základě svých práv.

Ashton Kutcher byl přijat na MIT (Massachusetts Institute of Technology) i na technickou univerzitu Purdue. Ovšem ztratil své stipendium při nešťastném fóru, kdy se pokusil do své vysoké školy vloupat. Nakonec skončil na univerzitě v Iowě, odkud v 19 letech přešel k modelingové kariéře.

Emma Watson hrála Hermionu v Harrym Potterovi při studiu na univerzitě Brown. Studovala tam bakalářské studium v oboru anglické literatury. Mimo jiné také pokračovala ve studiích v anglickém Oxfordu, odkud si v roce 2011 vzala pauzu pro filmování.

Jodie Foster je francouzská studentka, která navštěvovala Yale v USA. Během svého mládí zažívala krušné chvíle na Lycée Français de Los Angeles. Ale později šla na Yale studovat vyšší level francouzštiny a po své promoci se vrátila ke hraní.

819px-Ashton_Kutcher_by_David_Shankbone c Jodie_Foster.4779

John Legend pracoval v prestižní poradenské firmě.  Tomuto člověku bylo nabídnuto jít studovat na Georgetown, Morehouse College a také na Harvard. Ale on tyto nabídky pěkně odmítnul a skončil na University of Pennsylvania, kde studoval angličtinu a africkou americkou literaturu.

Lisa Kudrow, známá herečka a představitelka ztřeštěné Pheobe v oblíbeném seriálu Přátelé ve svém životě provedla klinický výzkum na bolesti hlavy. Promovala na Vassar College s diplomem z biologie. Po promoci začala pracovat se svým otcem (proslulým specialistou na tyto bolesti) a spolu zkoumali situaci na západní polokouli či typy bolesti hlavy. Šest měsíců po promoci se vykašlala na otcovo vzdělávání a začala se věnovat hraní. Díky Pheobe se stala Lisa oblíbenou herečkou.

Lisa_Kudrow_at_TIFF_2009 John_Legend_by_Sachyn_Mital

      Fortulion.cz
      Logo