Nečekejte až bude vše dokonalé

Znáte to. Začnu, až když budu mít více informací. Udělám to tehdy, když o tom budu vědět všechno. Vyjedeme na cestu, až budou dokonalé podmínky. Nemohu začít, protože ještě si potřebuji zjistit …

Mnoho lidí si podobnou formou zatarasí svou cestu úspěchu. Víte proč? Protože podmínky NIKDY nebudou dokonalé, oni už jsou. Představte si, že chcete jít na cestu autem z bodu A do bodu B, ale že nevyjedete na cestu, pokud nebudete mít jistotu, že vás na cestě nezastihne bouře, že nedostanete defekt, že nebudete mít poruchu na autě, že nebudete … doplňte co chcete. Jde o to, že podmínky nebudou nikdy dokonalé, protože už jsou.

Celá cesta úspěchu spočívá především v akci. Takovým jednáním se nedostáváme k akcím, ale stojíme na místě. Jednoduše čekáme na “lepší vítr”. Kdybychom si mi ve Fortulion řekli, že ještě není ta správná doba, nikdy bychom nespustili online magazín, nikdy bychom nepoznali takové úžasné lidí, jaké jsme poznali. Pokud by čekal Dale Carnegie na to, až bude mít více informací, nikdy by nenapsal takové klenoty, jaké napsal.

Nečekejte až bude vše dokonalé. V mé profesi se často setkávám s tím, že mi lidé říkají: “až budu mít více informací, začnu, ještě toho nevím tolik, kolik potřebuji”. Nakonec nezačnou vůbec, neboť stále mají málo informací. Ne nadarmo se říká: “čím víc se učíme, tím víc zjišťujeme, že toho méně víme”.

Proto nečekejme až bude všechno dokonalé, protože ono to už dokonalé je, právě teď!

      Fortulion.cz
      Logo