Návod jak být zajímavý člověk (2. část)

Tipy jak dosáhnout odlišnosti a zajímavosti pokračují. Inspirujte se pár radami a docilte toho, že si vás každý určitě zapamatuje.

Naučte se říkat NE. Pokud se vyskytne něco, co jde proti vašim záměrům a opravdu to nechcete, řekněte jednoduše ne. Možná tím někoho urazíte, ale většina vás bude respektovat za to, že máte pevné hranice a držíte se jich.

Jste dost dobrý. Mějte takové nastavení mysli. Takové, že máte dost schopností a dovedností stát se zajímavým člověkem. Máte talent a dar. Sdílejte je se světem.

Buďte optimista. Optimismus a úsměvy jsou nakažlivé. Učiňte svět šťastnějším a pozitivnějším místem.

Buďte sebevědomý. Musíte vědět, co chcete a být sebevědomý v tom, že si za tím jdete – ať to stojí, co to stojí.

Můžete vynalézt něco, co všichni potřebují. Může to být třeba malá věc, jednoduchá, přesto tak potřebná. Hned budete v tomto světě zajímavý.

Přestaňte se vymlouvat. Buď něco uděláte, nebo to neuděláte vůbec. V tomto žádná zlatá střední cesta nepřichází v úvahu. Nebuďte člověk, co něco nedodělá a pak se jen vymlouvá a ospravedlňuje se nesmysly.

Čtěte. Čím více čtete, tím více tvarujete svou osobnost. Čím zajímavější jsou čtené věci, čím lépe se stanete zajímavou a nezapomenutelnou osobou.

Vytvořte něco, co vnese lidem radost do života. Píseň, video, film, báseň, obraz, kniha… buďte umělečtí a vyjádřete své talenty ve formě, která může být ukázána světu bez očekávání, že vás to učiní bohatším. Je to váš dar světu.

Dělejte to, co říkáte. Pokrytectví se neuznává. Lidé na vás mohou spoléhat jedině tehdy, když ví, že pokud řeknete, že něco uděláte, tak to opravdu uděláte. Pokud něco slíbíte, dodržte to.

Ukažte, že na to máte. Postavte se na pódium před lidmi. Riskujte předkládání svých nápadů veřejnosti, kde mohou čelit kritice a zesměšnění. Takové jednání vám pomůže k zajímavosti určitě.

Myslete lépe. Buďte před všemi o krok napřed. Myslete rychleji, lépe a efektivněji.

Nikdy se nespokojte s průměrem. Když to někdo jiný udělá a vzdá to, buďte lepší než on.

Nesnažte se být tak zajímaví. Ať už to zní v tomto článku ironicky, většina opravdu zajímavých lidí se o to nikdy nesnažila. Jednoduše dělají to, co mají rádi a jsou v tom pečliví a zapálení pro věc. A právě to je dělá tak zajímavými.

      Fortulion.cz
      Logo