Nástroj mocných – kontakty

Nejmocnější nástroj, který mají “mocní” jsou kontakty. Mnoho věcí totiž záleží na vašich kontaktech. Proto platí: čím méně kontaktů, tím hůře.
Když jsem začínal v jisté poradenské firmě, bylo mi od začátku vtloukáno do hlavy slovo “kontakt”. Ze začátku jsem nevěděl proč, ale věděl jsem, že mám velmi málo kontaktů. Napsal jsem si všech lidí, které jsem znal a v té době jich bylo pouze něco přes 130. Uvědomil jsem si, že čím budu mít víc kontaktů, tím více se mi bude v životě dařit.

Určitě máte nějaký svůj idol. Ať už podnikatelský, sportovní, pěvecký, historický … Nyní si dejte otázku: kolik tento člověk zná, nebo znal lidi? Nebylo jich 130 že? Vsadím se, že to číslo je určitě daleko nad 1000. I když to přesně vědět nemůžete, můžete to minimálně odhadnout. Uvědomte si, že čím více lidí znáte, tím jste blíže k úspěchu.

Velmi důležité je i to, abyste ty lidi znali. Ne jen matně si pamatovali jejich tváře.

Jistý podnikatel si vede dokonce kartotéku o lidech, které zná. Jakmile někoho pozná zapíše si ho na další stranu své kartotéky. Na stránku s jeho jménem si pak zapisuje různé věci o člověku. Zda má sourozence, jaké měl naposledy problémy, kolik má dětí, kde žije, kolik má let jeho manželka atd.. Tyto údaje pak může použít když ho potká řekněme o 6 měsíců na obchodní schůzce. Velmi jednoduše naváže debatu. Zeptá se zda už vyřešil ten finanční problém, který ho trápil naposledy, zda jeho dcera Sandra už chodí do školky a jiné. Tento člověk si následně vypěstuje k našemu podnikateli určitý vztah v pozitivním slova smyslu, protože si pamatoval jeho rodinu a jeho problémy. Stane se tak mimo jiné i oblíbeným.

Čím více takových lidí budete znát tím lépe. Zkuste si založit podobnou kartotéku, možná se Vám to nezamlouvá, ale změní Vám to život, pokud to budete dělat poctivě. A to Vám garantuji.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení