McLaren – upravte si luxusní auto dle svého gusta

Divize McLaren Special Operations tradičně nabízí několik možností, jak si model britské značky upravit dle svého gusta.

Každý majitel luxusního vozidla se snaží odlišit, snaží si svůj vůz co nejvíce vyšperkovat. Možná by někdo navrhoval, že nové potahy do auta stačí, avšak zde se bavíme o něčem trošičku jiném. Automobilky nejrůznějších značek nabízejí svým zákazníkům programy, během kterých upraví vzhled vozidla na přání klienta. U zmiňovaného McLarenu se tyto programy řadí pod McLaren Special Operations (zkráceně MSO), které jsme tu již zmiňovali.

5 programů pro lepší vzhled z divize MSO

Tato divize nabízí tedy svým klientům celkově pět řešení v podobě infividualizačních programů. Tuto nabídku naposledy rozšířil MSO Defined program, který je určen hlavně pro modely 625C A 650S. Co to s sebou přináší? Jeho součástí jsou různé předem navržené komponenty, mezi které patří například aerodynamické díly nebo prvky z karbonu do interiéru. Ve zkratce řečeno, jedná se o další možnosti, jak si superauto přetvořit k obrazu svému. U klasických aut staší použít třeba okenní defektory (které koupíte v eshopu) a auto má nový vzhled, zde se jedná o trošičku vyšší level.

První program MSO Bespoke, který zákazníkům nabízí obrovský výběr speciálních laků, čalounění a samozřejmě nějaké ty aerodynamické díly. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších programů. Další program – MSO Limited staví speciální edice původních modelů, díky němu také vznikla loni edice modelů 12X a 12C Spider v rámci oslav 50 let od založení.

Dále musíme zmínit program MSO Heritage, který se zaměřuje na zákazníky starších McLarenů. Na starosti má také servis modelů F1 a Mercedes-Benz SLR McLaren.

Kdo další?

Závěrem nutno dodat, že McLaren není jediná společnost, která chce svým zákazníkům nabídnout i jiná řešení. Ferrari má Ferrari Tailor Made, Lamborghini Ad personam a nebo Aston Martin program Q.

Při nejhorším si vše můžete upravit doma za použití některých dalších dílů nebo klínovéch řemene (klikněte sem), což raději nedoporučujeme, neboť pokud se jedná o vozidlo vyšší hodnoty, mohlo by dojít k nenávratné ztrátě.

foto: alphacoders

      Fortulion.cz
      Logo