Maybach 62S – Auto snů

Jaké by to asi bylo? Vlastnit limuzínu, kterou mají v oblibě arabští šejkové, vysoko postavení manažeři nadnárodních společností anebo hudební hvězdy? A jaké by asi bylo, kdyby ta limuzína byla poháněna dvanácti valcovým motorem s dvěma turby v objemu 5,5 litru a výkonem 550 koní? A jaké by to bylo, kdyby to nebylo ještě všechno? Co k tomu přidat ještě zadní sedadla, která dělí od předních vzdálenost 1,5 metru volného prostoru a loktové opěrky jsou z toho nejkvalitnějšího dřeva? Mohlo by se zdát, že tady popisujeme vlastnosti soukromého letadla, ale skutečně taková limuzína existuje. Nese název Maybach 62

Cestovat tímto autem je jako cestovat první třídou v letadle. Jak by jste po takovém autě zatoužili, tak jeho objednání bude potřeba splnit určité kroky. Nejdříme musíte kontaktovat svého PLM manažera. Je to zkratka “Personal Liaison Manager” a je to člověk, který se stará pouze o malou skupinu zákazníků a jeho úlohou je splnit všechny vaše přání. Když si budete chtít dát do kufru zlaté zásuvky, tak on to zařídí.

Dát si vyrobit vlastní Maybach 62 je něco, jako jíst ke krejčířovi a nechat si ušít oblek na míru. PLM manažer si vyslechne vaši představu, stejně jako, když si vás přeměří krejčí a potom vám začne navrhovat limuzínu snů. Možnosti jak si složit auto snů je skutečně mnoho. Od barev kožených potahů a jejich prošívání, přes typ dřeva v interiéru, monitory v předních sedačkách pro sledování vašich oblíbených filmů až po různé jiné autodoplňky, které vám dají pocit výjmečnosti.

A když už víte, jak váš Maybach 62 bude vypadat, půjde auto do výroby. Auto ve výrobě ztráví asi 4 měsíce – na motoru se pracuje den a půl, karosérie a ostatní základní komponenty zaberou pár týdnů. A proč to vlastně tak dlouho trvá? Myslíte, že zaměstnanci jsou líní? Ne! Zbytek měsíce pracují na interiéru vozidla. Jen příprava dřeva a jeho sladění s autem trvá 34 dní. Při výrobě tohoto auta dominuje jediné slovo – Dokonalost.

A co výkon?

Maximální rychlost této luxusní limuzíny je 250 km/h, ale sportovní nadšenci dokázali toto auto upravit tak, že dosahuje rychlost až 330 km/h – to je už rychlost, která potřebuje i letadlo Boeing na odlepení se od země. Zatím co vy budete uhánět jako šíp, tak ve vozidle nebude vůbec slyšet žádný hluk z venku. O vaše ušní bubínky se nemusíte vůbec bát. Dvojitá skla se zvukovou izolací zajistí eliminaci hluku z venku.

A jaký je ten interiér?

Kde začít? Masážní křesla s dálkovým ovládáním a sklopením do vámi požadované polohy, zvukový systém o výkonu 600 wattů, obrovské panoramatické sklo, které může na vaše přání i ztmavnout. Stále vám to nestačí? Lednička, osobní stolek, hodiny na stropě, které kromě času ukazují pasažérům i rychlost vozidla nebo venkovní teplotu, prostor na doutníky a mohli by jsme pokračovat dále.

Je to auto se kterým rozhodně okolo sebe uděláte dojem, kamkoliv s ním přijedete. A uvědomují si to i celebrity jako rapper Jay-Z, hotelový magnát Donald Trump nebo český miliardář Michal Horáček. Takže pokud máte navíc okolo 300 tisíc dolarů, můžete si objednat tuto limuzínu v nejvyšší výbavě.

Ohodnoťte
      Fortulion.cz
      Logo