Máte v plánu obchodovat se státem? Pozor na novinky

Když podnikáte, můžete mít zakázky a klienty zakázky a také klienty z celé řady různých segmentů. A jedním z klientů může být také stát. Zde je dobré být na pozoru, jelikož v této oblasti se může objevit celá řada novinek. A jedna taková se objevila na Slovensku. Jedná se o zákon veřejného sektoru, který začal platit v roce 2017 a který je spojený s jasnými specifikacemi toho, kdo může nebo kdo nemůže obchodovat se státem. Pokud máme být konkrétní, tak protischránkový zákon řeší mnohem více, než jenom peníze spojené se státními zakázkami jako takovými. Pokud se podíváme na další oblasti, patří sem třeba:

  • Subdodavatelé
  • Postoupené pohledávky
  • Veřejné licence

Vznikl také pojem konečný uživatel výhod

Společně s daným zákonem vznikla celá řada různých nových pojmů. Mezi nimi je velmi používaný hlavně jeden, který souvisí s tím, jak vypadá identifikace konečného uživatele výhod. Právě tímto uživatel může být fyzická osoba, která má z konkrétního obchodu především majetkový prospěch. A to bez ohledu na to, zda se jedná o osobu, která je zapsaná nebo nezapsaná v obchodním rejstříku. Daný zákon třeba řeší i situace, kdy existuje smlouva o tichém společenství, nebo kdy existují různé jiné dohody.

Jak se k celé věci postavit?

Ať už je váš byznys založený na státních zakázkách, nebo dochází k tomu, že občas nějakou využijete, je dobré se danému zákonu podvolit. Pokud nevíte, jak vše řešit, je ideální obrátit se na profesionála. Dnes daný problém řeší hlavně ty společnosti, které se zaměřují na zakládání firem. Nejenom, že jsou ideální volbou hlavně ve chvíli, kdy už firmu máte, ale i ve chvíli, kdy chcete založit právě takovou, která bude danému zákonu plně vyhovovat. Právě tento směr je dnes jednou z nejlepších možností, pokud chcete daný problém vyřešit nejenom legálně, ale také rychle a opomenout nesmíme ani to, že i jednoduše.

      Fortulion.cz
      Logo