Výkonná ředitelka YouTube a zároveň máma na plný úvazek – taková je Susan Wojcicki

Seznamte se se Susan Wojcicki, ženou, která zvládá rodinu a práci v YouTube, aniž by se objevila v jakémkoli šíleném veřejném videoklipu. Je výkonnou ředitelkou této multimiliardové společnosti a právě v této době nosí na rukou novorozenecký přírůstek. Je jí 46 let a věří, že být pracující maminkou má určité výhody nejen pro ni, ale i pro její rodinu.

Pro jeden z exklusivních rozhovorů uvedla: „Vaše děti dostanou něco z vaší kariéry a vaše kariéra dostane něco od vašich dětí.“ Je to už nějaká doba od začátku cesty na vrchol, která začala před 16 lety, když Wojcicki a její manžel pronajali svou garáž dvěma mladým vědcům Sergey Brinovi a Larrymu Pageovi. Ti byli na cestě k založení Googlu. Susan se stala jejich 16. Zaměstnancem a zároveň byla první těhotnou zaměstnankyní. Výkonnou ředitelkou YouTube se stala v únoru.

Co dalšího o Susan Wojcicki ještě nevíte? Pokračujte ve čtení a dozvíte se zajímavé věci, které se týkají jejího vztahu k práci a rodině.

Každý den se snaží dostat domů v 6 hodin večer, aby byla součástí rodinné večeře.
„Snažím se, protože jsem zjistila, že když jsem doma na večeři, dozvím se od svých dětí, jaký měli den. Potom, co jdou do postele, si vyřídím emaily. Je to o tom, mít tu rovnováhu,“ sdělila Susan serveru Today.

susan wojcicki

Věří, že být mámou ji zlepšuje v její práci.
„Chci, aby si lidé uvědomili, že je v naprostém pořádku mít rodinu. Necítím se jako dokonalá máma. A jsou časy v práci, kdy si myslím, že jsem možná nebyla úplně nejlepší kvůli mé vytíženosti s časem. Ale mít obě tyto položky v životě ze mě nakonec dělá lepší mámu a myslím si, že mi to dává vážně důležité perspektivy i na pracovišti.“

Její společnost nabízí 18 měsíců placené mateřské dovolené, ale ona si není jistá, jak dlouho bude pryč se svým pátým dítětem.
„Mnoho lidí se mě ptá, jak dlouho budu pryč z práce a já jim nechci dát hned specifické datum, protože co kdybych došla až do tohoto data a cítila bych, že potřebuji ještě jeden nebo dva týdny navíc?“

Její rada mladým ženám: Nepřeplánujte si svůj život. Ne každá velká událost, jako třeba pracovní příležitost, se objeví přesně, když to chcete.
„Přidání se ke Googlu, když jsem byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, byl trochu skok. Ale někdy pro sebe musíte udělat tu správnou věc hned,“ řekla Susan magazínu Glamour.

Její rada pracujícím matkám: Bude to jednodušší. Susan radí ženám, které si dělají starosti s rovnováhou mezi rodinou a kariérou, že by si měly zapamatovat toto – vážně hektické období s dítětem je celkem krátké.‘
„Mít dítě je velká životní změna, ale.. můžete se přes to dostat.“

susan wojcicki

Její maminka i děti ji v práci podporují.
„Moje máma je učitelka na střední škole, a tak mi vždycky říká, ‚Ach, ti studenti jsou jako ti v tom videu, které jsi dneska zveřejnila. Ach, mým studentům se nelíbilo to video, které jsi dneska zveřejnila.‘ Jako bych já sama ta videa zveřejňovala!“ zmínila Susan společnosti Fast Company. Děti ji také na vtipná videa upozorňují. „Moje děti vždycky říkají, ‚Mami, viděl jsem jedno video, o kterém bys určitě měla vědět,‘“ zveřejnila Wojcicki pro Today.

Lidé se jí nejdříve ptali, zda by skončila při otěhotnění. Susan je ale ráda, že se nevzdala své velmi úspěšné a žádané kariéry, když měla své druhé dítě – i přesto, že mnoho kolegů kolem ní předpokládalo, že to udělá.
„Nebudu tvrdit, že to bylo jednoduché, ale rozhodla jsem se, že to nějak vyřeším, protože jsem opravdu věřila v potenciál společnosti Google. Když jste mladá žena a otěhotníte, lidé se vždycky budou ptát, jestli končíte s prací. Ale teď už se mě nikdo neptá,“ zmínila pro USA Today.

      Přidat komentář

      Fortulion.cz
      Logo