Louis Vuitton s kolekcí LOCKIT pro zamilované

Dlouho se říká, že pokud pár milenců zamkne zámek na zábradlí mostu a hodí klíč do řeky, tak jejich láska vydrží navždy. První takto zamknuté visací zámky se začali objevovat už na konci osmdesátých let v Maďarsku ve městě Pécsi, kde se tomuto symbolu lásky propůjčují mnohé páry na kovaném zábradlí blízko katedrály. Jako připomenutí této tradice vytvořila slavná značka Louis Vuitton novou kolekci nazvanou LOCKIT a oslavuje tak milence na celém světě.

O trochu starší tradice, než ta z Pécsi, se objevila v německém Kolíně, kde milenecké zámky visí na mostě Hohenzollern. Zamilovaní odhazují klíčky do Rýna, protekajícího pod mostem.

Tento zvyk se objevil i v Srbsku na mostě Ljubavi, což znamená v překladu most lásky, který pojmenovali po příběhu vojáka a učitelky v době před první světovou válkou. Dívky vyryjí do zámečků jméno jejich lásky a zamykají je na zábradlí. Odhodí klíč do vody s přáním, že tento symbol ochrání jejich partnera před jinými ženami.

V devadesátých letech se na mostech a památkách celého světa začali objevovat zámky symbolizující lásku těch, kteří je tam zaměsili. Ital Frederico Moccia napsal knihy Tři metry nad nebem a Chci tě, kterým se přikládá objevení prvního zámečku na mostě Milvian v Římě a na mostě Vecchio ve Florencii. O pár měsíců déle se začali objevovat desítky mileneckých zámečků na Pont des Arts v Paříži a o tři roky později na tomto nejromantičtějším místě světa jich je více než pět tisíc.

Tato tradice se dodržuje i u věže N’Seoul Tower v Soulu. Zámky jsou připevněné okolo této vysoké stavby, která se vypíná nad městem. Městská služba je pověřena jednou za čas zábradlí vyměnit, aby nebyl výhled na město zastíněn.

LV

Až budete mít volný den, tak se při cestě do našeho butiku v Pařížské ulici projděte uličkami poblíž Karlova mostu, kde také naleznete milenecké zámečky.

LV

Přívěšky jsou dostupné ve třech variantách, dále náramky a prstýnky v bílém, růžovém a žlutém zlatě.

LV lockit LV lockit

Celou kolekci si můžete prohlédnout na našich stránkách nebo na našem facebooku – Louis Vuitton Prague

Louis Vuitton, Pařížská 13, Praha 1, 110 00, www.louisvuitton.eu

      Fortulion.cz
      Logo