Královský Cartier

“Joaillier Des Rois, Roi des Joailliers” (král klenotníků, klenotník králů) – přesně tak nazval jistý Velšský princ společnost na výrobu luxusních šperků a hodinek Cartier. Za touto přezdívkou je více pravdy, než by si někdo mohl nejprve myslet. Společnost Cartier založil v roce 1847 v Paříži Louis-François Cartier. Firmu vedl spolu se svým synem Alfredem, no Cartier se stal světově uznávanou značkou díky Alfrédovým synům – Louis, Pierre a Jacques Cartier dali této značce jméno a v odvětví luxusních šperků nasadili vysokou laťku. To, že je Cartier značkou, která vyhoví požadavkům i nejnáročnějším klientů, dokázal Cartier již v roce 1904. Tehdy si mu jistý brazilský pilot stěžoval na nepraktičnost svých kapesních hodinek při letu. A tak mu Cartier vyrobil ploché náramkové hodinky s charakeristickým čtyřhranným ciferníkem. Přezdívali se “Santosky” a získaly si obrovskou oblibu.

Na počátku 19. století už měl Cartier pobočky v Londýně, New Yorku a St. Petersburgu. Jen v průběhu pár let se díky kvalitě a luxusnímu designu svých výrobků dostal na vrchol. I dnes si můžete zakoupit modely vyráběné i více než před stovkou let. Dodnes jsou oblíbeným modelem například hodinky s názvem Tank z roku 1917, jejichž výroba byla inspirována válečnými stroji.

Šperky od Cartiera jste mohli obdivovat i nedávno na královské svatbě Catherine Middleton a prince Williama. Právě z dílny Cartiera pochází královský diadém, který královna Alžběta půjčila Catherine pro tento významný den. Tento diadém byl vyroben ještě v roce 1936 a vlastnilo jej mnoho panovníků modré krvi. Ne náhodou však tento diadém pochází právě od Cartiera – Cartier v roce 1904 dostal výsadu dodavatele šperků na královský dvůr. Z dílny Cartiera vyšlo již bezpočet kousků – klasické, exotické, orientální, dokonce barevná kolekce “Tutti Frutti” či model Záhadných hodinek. Právě pro kvalitu a luxus této značky patří Cartier již více než sto let mezi nejlepší výrobce luxusních šperků a hodinek.

SIHH-2013-Les-Heures-Fabuleuses-de-Cartier-Cartier-Panthere-Divine-watch SIHH-2013-Les-Heures-Fabuleuses-de-Cartier-Cartier-Tortue-Secret-watch-paved-version les-indomptables-cartier-5 Cartier-Fine-Watchmaking-New-Watches-SIHH-2013

Cartier, Pařížská 2, 100 00 Praha 1, www.cartier.com

      Fortulion.cz
      Logo