Každodenní úkoly, které zvládne chytrý telefon lépe než počítač

V dnešní době pojem „smartphone“ slyšel už snad každý. A už chvíli také víme, že tyto naše chytré telefony jsou lepší než osobní počítače. Nemohou nahradit vše, co dělá stolní počítač či laptop, ale existuje mnoho věcí, které jsou opravdu lépe proveditelné na telefonu, než na počítači.

Musím vás upozornit na jednu věc – některé věci v tomto článku budou určitě subjektivní, protože hodně záleží například na typu operačního systému nebo přímo smartphonu, který zrovna používáte. Přesto mnoho lidí říká, že chytré telefony jsou lepší hlavně v situacích, kdy jste mimo domov. Ale pokud máte s sebou i váš notebook, je někdy možná praktičtější zvolit právě tento elektronický prostředek. Pro úpravu fotek či sledování filmu je počítač jasná volba, to je pravda. Ale teď se podíváme na věci, které mohou být produktivněji udělány přes váš telefon.

Čtení (ale ne odpovídání na ně) e-mailů

Ať už jste kdekoli, e-maily vám chodí pořád. Ale i přesto většina z nás neodpovídá na všechny, které dostanou. Velké množství mailů, které dostaneme, jsou většinou buď hlouposti, reklamy nebo spamy. A proto je jednoduché takové e-maily otevírat přes chytrý telefon. Rychle a snadno se jich můžete jedním prstem zbavit a později, když otevřete schránku přes počítač, v klidu můžete odpovědět na e-maily, které jsou doopravdy důležité. A nic vás při tom nemusí vyrušovat.

Kontrola účtu a bankovních převodů

Většina mobilních aplikací pro banky musela přizpůsobit a omezit své vstupní funkce a mít při tom zvláštní bezpečnostní funkce. Váš telefon si může zapamatovat heslo na různé účty, ale ten bankovní vás musí ověřit pokaždé. A tak při každém otevření vyžaduje zadání PIN kódu. Avšak výsledek zůstává takový, že otevřít váš bankovní účet přes mobil je někdy až hloupě jednoduché. Mnoho bank vám v dnešní době dovoluje sledovat vaše konto přes smartphone. Samozřejmě záleží přímo na vaší bance, zda také poskytuje mobilní aplikace. Ale pokud ne, dříve nebo později do tohoto digitálního světa vstoupí. A proto také stojí za to podívat se při výběru banky, jaké tato banka nabízí funkce a služby.

Nastavení, budík, oznámení a připomínky

Software na připomínání důležitých akcí a věcí tady existoval už snad tak dlouho, jako počítače, ale nikdy nebyl tak dobrý. Mobilní telefon máte vždy při sobě, a tak je jen malá šance, že promeškáte nějakou připomínku. Nezáleží na tom, jaký máte telefon, je naprosto přirozené mít mobil stále u sebe. Některé aplikace dokonce mohou upozornit na událost či věc, kterou máte udělat, když dorazíte na určité místo, třeba domů či do práce. A přiznejme si to, laptop spící ve vaší tašce takovou věc prostě nezvládne.

Google vyhledávání a čtení novinek

Ať už si chcete jen najít krátkou informaci o známé osobnosti, kterou jste zrovna viděli v reklamě, nebo chcete být v obraze a podívat se, co se děje ve světě, chytrý telefon je tou lepší volbou. Je to rychlejší, je to pohodlnější a nemusíte čekat, až se vám zapne počítač.

      Fortulion.cz
      Logo