Jak zvýšit efektivitu sjednání schůzek po telefonu

Patříte mezi obchodníky, kteří si sjednávají schůzky s potenciálními zákazníky po telefonu? Přemýšlíte o tom, jak se z telefonování „vyzout“ nebo jak ho zefektivnit?

Prožíváte stres a obavy z kontaktování po telefonu?

Než začnete volat, děláte všechno možné, abyste telefonování odložili? Máte divné pocity kolem žaludku?

Těmito pocity si projde téměř každý, než si zvykne na odpovědi typu: „ Ne, děkuji. Nemám zájem. Nepotřebuji.“ Je jasné, že každé odmítnutí nás mrzí, jsme zklamaní. Proto je velice důležité zažít úspěch, vytrvat tak dlouho, až se Vám povede schůzku sjednat.

Hledáte návod, jak sjednávat schůzky po telefonu? Stáhněte si zdarma PDF knihu, v níž získáte postup telefonování a další návody, jak více prodávat. Opakovaným tréninkem budete stále úspěšnější.

Pro větší efektivitu a rychlejší výsledky doporučuji, 5 osvědčených tipů, jak zvýšit efektivitu sjednávání schůzek po telefonu:

 • Určete si svoji cílovou skupinu zákazníků
 • Stanovte si cíl telefonování – sjednání schůzky, žádný prodej
 • Přichystejte si plán telefonování / kontaktování
 • Zajistěte si klid a pohodu, zamezte vyrušování okolím
 • Dodržujte naplánované kroky

1 Tip: Určete si svoji cílovou skupinu zákazníků. Tímto krokem si provedete předem výběr zákazníků, podle druhu Vašeho produktu. (živnostník má jiné potřeby než generální ředitel velké korporace.), vyžaduje jiný přístup jednání

2. Tip: Stanovte si cíl telefonování – sjednání schůzky, žádný prodej. Vašim úkolem je vzbudit důvěru a potřebu zákazníka, aby se chtěl s Vámi sejít. Schůzka je pro něho hodnotná, pokud z ní vidí vlastní prospěch.

3. Tip: Přichystejte si plán telefonování / kontaktování. Stanovte si den a čas, kdy budete pravidelně telefonovat. Naplánujte si cíl, kolik schůzek sjednáte. Připravte si podklady pro kontaktování předem, abyste se nezdržovali.

4. Tip: Zajistěte si klid a pohodu, zamezte vyrušování okolím. Pokud Vás něco během telefonování vyruší, bude Vám trvat 10-20 min. než se vrátíte zpět, k původnímu myšlení a soustředění na práci.

5. Tip: Dodržujte naplánované kroky, i když budete mít snahu o výmluvy a odkládání.  Při telefonování v pravidelném termínu a čase, si vybudujete návyk. Přestanete prožívat stres a obavy. Místo toho, začnete přemýšlet jak ještě zvýšit Vaši úspěšnost.

 

Pokud jste si stáhli knihu, na kterou jsme odkazovali v článku a líbí se vám, tak neváhejte a přihlašte se k odběru dalších zajímavých kurzů a knih vedoucích k úspěchu. Stačí příhlášení zde

   Fortulion.cz
   Logo