Jak zviditelnit firmu pomocí marketingu

Dnes jsme si pro vás připravili 5 rad, jak posunout a zviditelnit vaši firmu. Ne všechny rady se hodí každé firmě, ale jako určité vodítko postačí všem. Zamyslete se nad nimi a zvednete vaši firmu o stupeň výše.

1. Nevyžádaná pošta vám jen uškodí

Máte vlastní (starou nebo nepoužívanou) databázi nebo dokonce koupenou od různých překupníků? Tak na kontakty rozhodně neposílejte emailové nabídky. Pokud jste se kontaktům více jak rok nepřipomněli, tak je velká pravděpodobnost, že o vás již nebudou vědět a budou vás považovat za spam. Zajímají vás další informace o e-mail marketingu?

2. Kvalitnější práci odvede specialista

Jednou z nejdůležitějších věcí, je umět poznat, co dělat sám (zaměstnanci firmy) a co delegovat na externí specialisty, kteří odvedou práci výrazně efektivněji. Příkladem může být např. Správa PPC reklamy, kterou zvládne dnes téměř každý, ale nastavit kampaně tak, aby byly výdělečné, to umí už jen málokdo.

3. Zajímejte se o zákazníky

Nekoumunikujte se zákazníky pouze tehdy, když jim potřebujete něco prodat, ale zavolejte i jen tak, abyste zjistili, jak se jim daří. Nenuťte jim výrobky nebo služby, ale vyptávejte se a vybudujte si v nich důvěru. Když budou váš produkt potřebovat, tak si vždy vzpomenou na vás.

4. Pečujte o zákazníky jako o příbuzné

Nejlepší reputaci si získáte ve všech oborech tak, že budete o své zákazníky pečovat, jako o své blízké. Nabídněte jim něco navíc a oni vás rádi doporučí.

5. Nečekejte až bude firma v krizi

Marketingu je potřeba věnovat průběžnou péči, je to dlouhodobá věc. Nečekejte až budete ve finančních problémech a zboží se vám nebude prodávat. Inovujte v době největšího růstu. Testujte a zkoušejte nové kanály. Jen tak zjistíte, co ve vašem oboru funguje.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s Midesi.cz

      Fortulion.cz
      Logo