Jak žít pozitivně!

Ve svém životě jsem už zažil mnoho problémů. Finančních, zdravotních, psychických, pracovních, vztahových, rodinných … Přesně tak jako každý z vás. Nevěděl jsem, jak mám po tom všem žít pozitivně. Jak? Věděl jsem co mám dělat, protože jsem viděl mnoho pozitivních filmů a četl řadu knih o osobním rozvoji. Mně to ale nešlo, nevěděl jsem jak to mám správně procítit. Jakmile jsem začal přemýšlet o pozitivních věcech, rychle je nahradily negativní. Někdy jsem si to ani neuvědomil.

Pak jsem si udělal jasnou revizi toho, jak se chovám a jak myslím a sestavil jsem si následující plán. Věřte či nevěřte, ono to nakonec přece jen vyšlo. A řeknu vám, je to velmi osvobozující pocit. Někdy mě napadnou i negativní myšlenky, ale i ty jsou někdy v životě potřebné. Netřeba to ale přehánět.

Následující denní harmonogram je můj dlouhodobý způsob života, který jsem si nastavil sám, abych žil pozitivně. Moje myšlení se nezměnilo během jednoho dne. Vše potřebuje svůj čas a mysl zvlášť. Budu rád pokud vám tento plán pomůže. Každopádně nezaručuje, že tento způsob bude vyhovovat každému.

Vždy ráno, když otevřu oči se usměju, i kdyby to mělo být násilím. Den vám začne mnohem krásněji, pokud ho začnete s úsměvem.

Při ranním mytí se vždy podívám do zrcadla a v duchu si říkám, že jsem jedinečný člověk, a že v dnešní den mi vyjde vše co si zamanu, protože dar dnešního dne jsem dostal z nějakého určitého důvodu. Během mytí se ještě rozhodnu, že všechno co se mi dnes stane, jakákoliv situace, vše se bude dít jen a jen pro mé dobro. Rozhodnu se, že každou dnešní situaci přijmu a nebudu ji odmítat.

Každé ráno vstanu o dvě hodiny dříve než potřebuji. Zůstane mi čas poslechnout si jednu pozitivní přednášku, případně si podívám kousek filmu The Opus, The Compass. Častokrát se podívám i na přednáškou různých učitelů jako například Jack Canfield, Bob Proctor a jiní. Myšlenky těchto lidí mi dodají hodně pozitivity a síly do dne.

Každé ráno si přečtu své cíle. Představuji si, že jsem je už dosáhl. Případně se dívám na svou nástěnku vizí, kde mám polepené obrázky toho, co chci a představuji si, že to co je na nástěnce již vlastním.

Každe ráno si píšu svou knihu díků. Píšu si za co jsem byl vděčný včera, ale v přítomnosti i za to, za co chci být vděčný v budoucnosti. Upřímně za všechno co se mi stalo včera děkuji.

Každý večer čtu pozitivní knihu minimálně 30 minut. Od autorů jako Jack Canfield, Donald Trump, Robert Kiyosaki, Napoleon Hill, Dale Carnegie …

Pokud se mi přes den stane jakákoliv situace, děkuji za ni. To v praxi znamená, že pokud spěchám, řídím a přede mnou jede zástup kamionů, tak děkuji za tuto situaci a nesnažím se jí vzepřít. Co kdyby tam kamiony nebyly a havaroval bych? Nějaký důvod toho, že tam jsou být přece musí.

Každý den vizualizuji. Uklidním se, jsem sám, zapálím si vonnou svíčku a vizualizují si svůj budoucí život. Toto se snažím dělat každý den minimálně dva krát.

Abych myslel pozitivně, vytvořil jsem si kromě nástěnky vizí i nástěnku toho co jsem už v životě dokázal. Vždy když se na ni podívám, vidím výsledky. Okamžitě zmizí negativní myšlenky a dodá mi to novou sílu. Protože vidím, že jsem už něco dokázal. Proč bych tedy nemohl dosáhnout ještě víc?

Rituály, které realizuji každé ráno mi trvají přibližně dvě hodiny. Vstanu pro to dříve než ve skutečnosti potřebuji, ale stojí to za to a dělám to s radostí. Vůbec mi nevadí, že musím vstávat dříve. Po pár měsících vidím neuvěřitelné výsledky v mém myšlení. Doporučuji proto všem, aby si sestavili podobný denní plán, případně použili tento.

      Fortulion.cz
      Logo