7 jednoduchých způsobů jak začít skvělý den

Možná, že nepotřebujete vylepšení vašich každodenních začátků. Ale možná právě takové tipy hledáte a chcete si usnadnit ranní starosti a začínat tak den co nejskvěleji to jen jde. A právě pro vás, kteří toužíte po lepších ránech, tady máme pár tipů, jak si takový začátek dne navodit.

 1. Naplánujte si den předem. Proč hned začínat den organizováním? Když si naplánujete a přichystáte seznam úkolů, snídaňové menu a oblečení na další den ještě před tím, než jdete spát, ráno se probudíte s pocitem kontroly a odpočinutí. S trochou efektivnosti si vytvoříte ráno bez starostí a zbytečných shonů, a tak se můžete například věnovat důležitějším problémům.
 2. Zkuste meditaci. Někteří lidé si mohou myslet, že meditování tak brzo ráno může člověka donutit znovu usnout, ale opravdová meditace vlastně dokáže mozek stimulovat hlubokým a smysluplným způsobem. Pomůže vám to zbavit se rozptylujících okolností a odsunout negativní energii.
 3. Začněte s inspirativním čtením. Mnoho lidí čte hned po ránu třeba noviny, které mohou být smutným nebo nezajímavým způsobem jak začít den. A tak si kupte pár knih, které mají velmi povzbuzující a inspirativní obsah, nebo jsou třeba zaměřeny humorně. Nejlepší je něco, u čeho nemusíte moc přemýšlet. Texty takového typu vám dodají zábavné a pozitivní myšlenky, kterých se pak můžete celý den držet.
 4. Otevřete oči a zahlédněte květiny. Pokud je první věcí, kterou po otevření očí vidíte zašlá stěna či neúrodný zimní dvorek, takový pohled asi dvakrát nezpříjemní nutné ranní vstávání. Rozzařte si první pohled barvami. Výzkumy praví, že jasné barvy dodají člověku potřebnou energii a dobrou náladu. Čas od času natrhejte na louce nebo kupte v květinářství kytici krásných barevných kytek a položte tuto kytku přesně tam, kam se ráno po otevření očí poprvé podíváte. Dejte mi potom vědět, zda se vám na tvář také vkradl úsměv!
 5. Vyměňte kávu za zelený čaj. Káva po ránu je skvělým stimulantem, ale někdy bohužel může být pro lidský organismus a hlavně žaludek „silným kafem“. Místo kávy můžete pro skvělý začátek dne zkusit třeba zelený čaj, který je jemnější. Na jeho chuť si určitě hned zvyknete. Stejně jako káva, sice možná v menší míře, ale přesto tento čaj obsahuje kofein, který vám ráno dodá tu správnou porci energie. Zelený čaj je také levnější a zdravější, než dvojité mochaccino, ne? Zaručí vám skvělý den!
 6. Vsaďte na jógu. Cvičení je perfektním stimulantem, který vás probudí a zároveň vám dodá skvělý pocit. Je to dobré pro vaše tělo a pumpování endorfinů promění vaši mysl ve šťastnou a pohotovou. Kardio cviky jsou skvělé, ale pro přístup k celému tělu přidejte do své sestavy také cviky z jógy. Budete tak kontrolovat svůj dech, napnete svaly a zároveň získáte potřebnou energii.
 7. Naplánujte si nadějnou schůzku. Hned se budete cítit plni energie, když se budete mít na co těšit. Pokud vás bude čekat schůzka, ze které by mohl vzejít nadějný obchodní partner či potencionální klient, tím lépe se budete ráno probouzet a vstávat z teplé postele. Třeba ani nebudete potřebovat budík. Plánujte si takováto setkání častěji, a tak získejte skvělých a šťastných dnů tolik, kolik jen budete chtít.
   Fortulion.cz
   Logo