Jak se v kanceláři neztratit v poznámkách

Každý den se na nás valí spousta úkolů, termínů schůzek, dokončení zakázek. Jak se s nimi vypořádat? Buď je můžeme nosit v hlavě, ale to je dost nebezpečné, jednak z hlediska psychického a pak můžeme taky na něco důležitého zapomenout. Lepší je si všechny úkoly a termíny zapsat, hlavě se uleví a na nic nezapomeneme. Dnes už existuje řada aplikací do počítače a mobilu, kam si můžeme psát důležité poznámky. Stále je však dost lidí, kteří nedají dopustit na papírové sešity, bloky a zápisníky.

Dokonalý přehled díky zápisníkům, sešitům a blokům

Pro lidi se systémem je to zábava a pro ty, co ještě systém nemají, to bude aspoň jednodušší. Stačí si jen vybrat z široké nabídky, co se nám líbí a nejvíc vyhovuje. Do tašky či kabelky, aby byl vždycky po ruce, se hodí mít menší blok na nejnutnější poznámky, které v průběhu dne přicházejí. Ty si pak můžeme přepsat do diáře nebo zápisníku. Pro různé koncepty a přípravu dokumentů se využívají spíš bloky, ze kterých se pak zpracované poznámky dají vytrhnout a zahodit. Malé papírky se hodí na vzkazy a drobné úkoly, připevňují se na nástěnku nebo díky lepidlu kamkoliv, kde jsou na očích.

 

Podle čeho ten správný zápisník či sešit vybrat

Nabídka papírových pomocníků je opravdu veliká. Bloky a bločky nahoře lepené nebo se spirálou na boku v různých velikostech, bílé, linkované nebo čtverečkované, v různých designech od jednoduchých až po nejrůznější obrázky či grafiku potěší každého. Někdo rád využívá školní sešity sešité sponkami, jiného uspokojí tlustý zápisník (záznamní kniha) v tvrdých deskách. Pak jsou tu speciální sešity a knihy pro konkrétní účely, např. pro zapisování došlé pošty, kniha jízd apod.

Psaní rukou aktivizuje mozková centra

Psychologové a jiní odborníci doporučují psaní rukou, kreslení a čmárání na papír. Různé grafy, obrázky nebo jenom pohyb tužkou po papíře podporují kreativitu a zvyšují efektivitu práce. Mít svůj zápisník s myšlenkami, nápady, přáními je hotový poklad, ze kterého můžeme kdykoli čerpat.

      Fortulion.cz
      Logo