Jak někoho dnes učinit šťastnějším

Známý výrok Alberta Einsteina říká: „Jsme tu pro druhé lidi, především pro ty, na jejichž úsměvu a blahu závisí naše vlastní štěstí.“

Jeden z nejlepších receptů na vlastní štěstí je učinit šťastnějšími lidi kolem nás. Proč? Je to jednoduché. Když se vám podaří někoho rozveselit a vidíte úsměv na jeho tváři, hned máte lepší náladu. Dalším pozitivem je pocit, že děláte dobrou věc. Proč tedy neudělat někomu radost? Pomůže to nejen dotyčné osobě, ale hlavně také vám samotným. Podívejte se na několik tipů jak zpříjemnit člověku den, pár si jich vyberte a aplikujte je ve svém životě hned dnes!

Usmívejte se! I když zrovna jen stojíte u pokladny v obchodě a s prodavačkou mluvíte pouze půl minuty.

Povzbuzujte. Svět je někdy kruté místo, a tak povzbuďte člověka, který si zrovna prochází negativní zkušeností.

Upřímný kompliment dokáže divy. Některé věci hodné komplimentu často zůstanou nevyřčeny. Ale pokud se trefíte přímo do něčeho, co je vaší vybrané osobě blízké srdci, určitě to ocení.

Pustit někoho v jízdním pruhu před sebe se může nejdříve zdát jako banalita. Ale co když je ten člověk zrovna ve stresu a potřebuje zrychlit, aby stihl dojet do práce včas? Mírně zpomalit a pomoct tak někomu neznámému vám určitě neublíží.

Doneste kolegovi kávu nebo čaj, přesně tak, jak to má rád. Další maličkost, která ale může překvapit. Proč byste nemohli vzít jeden nápoj také pro kamaráda, když už stojíte a sám si jdete pro hrnek s teplou kávou?

Řekněte dobrý vtip. Ale přiznejme si to, někdy i špatné vtipy dokážou vyvolat více smíchu, než ty lepší. Nebojte se ani povyprávět třeba vtipnou historku, která se vám přihodila minulý týden. Nebo můžete ukázat vtipné video, které jste náhodou našli na internetu.

Dejte ochutnat své domácí sušenky nebo koláč také kolegům v práci. Takové věci se jen tak nevidí.

Schovejte papírek se zprávou, který musí někdo najít. Může to být poděkování, kompliment či krátký pozdrav. Papírek schovejte třeba do čepice, krabičky na oběd či pod myš od počítače.

Podržet dveře není práce jen pro pravé gentlemany. To umí každý. I pár sekund držení dveří navíc může neznámému člověku vykouzlit úsměv na tváři.

Obejměte někoho. Zaprvé, je to jednoduché a zadruhé, zbavíte ho tím stresu. Nálada člověka se díky jedinému objetí může změnit až překvapivě rychle.

Naslouchejte. Někdy není potřeba nic jiného, než jen zraněného člověka vyslechnout a dát mu tak najevo, že tady pro něj jste.

Hlavně buďte pozitivní. Pokud vnesete do konverzace trochu optimismu, upřímnosti a radosti, hned může být vaše přestávka na oběd s kolegy o to příjemnější.

      Fortulion.cz
      Logo