Důležitost prvního dojmu

První dojem může vytvořit nebo zcela zničit podnikatelské partnerství, o kterém jste vždycky snili. V moderním světě, kde je příležitostí málo, bychom měli využít možností, ke kterým nás život dovede, na každém kroku. Krutost života nás může posouvat na hranu neznámého, ale také katapultovat přímo do výšin úspěchu, kde testujeme naše lidské limity. A právě tyto limity nemohou být testovány bez počáteční události, která dovolí našemu vnitřnímu podnikatelskému duchu zazářit.

Poznávat lidi je snadné. Ale pro to, aby si nás tito lidé zapamatovali, je důležité na ně zapůsobit, což často zapříčiní mezilidská komunikace. Nezapomeňte, že pro konverzaci je třeba dvou lidí, a tak odložte svůj egocentrizmus a soustřeďte se na zájmy a potřeby vašeho protivníka. Krása také spočívá v očích vašeho pozorovatele, proto se nevyhýbejte očnímu kontaktu.

Důvěra a sebedůvera

Klíčové jsou také dvě věci – důvěra a sebedůvěra. Termín „důvěra“ může být v dnešním světě označován jako klišé ctnosti a statečnosti. Ale důvěra také může znamenat určitou pohodlnou netečnost, díky které může být vaše interakce s jinou osobou o to přirozenější. Snažte se, aby každá vaše konverzace vypadala jako rozhovor s nejlepším kamarádem.

Nezáleží na tom, koho jste zrovna poprvé potkali. I tak kapka nonšalantnosti, jako byste toho člověka znali celý život, dodá vaší první konverzaci přirozenou jiskru. Ale i přesto si musíte dávat pozor, abyste se svým nezájmem o výběr slov nepředstavili spíše jako nezajímavá a nudná osoba.

Někteří lidé mají tendenci záměrně rozpitvávat a zveličovat věci, které jim prozradíte. Hrají tak určitou psychologickou hru, díky které zjistí, jestli zůstanete upřímní až do konce rozhovoru. Také tím hledají vaše atraktivní vlastnosti, které často odráží vaši osobnost, a snaží se odhadnout vaši schopnost oddělit obchod od vašeho soukromého života.

Najděte rovnováhu

Najít rovnováhu vaší osobnosti je klíčem k tomu, aby stačilo jen jedno představování s určitou osobou. Předvídání mezilidské atrakce je zpočátku těžké. Není snadné odhadnout, jestli mě má můj nový šéf rád nebo ne. Úplně první konverzace s člověkem je důležitá pro váš budoucí vztah, protože právě ono počáteční vnímání člověka může udržet jeho zaujatost pro budoucí interakce s touto určitou osobou.

Vědět jak skloubit smysl pro humor s tím, aby vás člověk bral vážně, vyžaduje čas a zkušenosti. V počátcích často přichází takové ty trapné momenty, kdy nutně potřebujete nějaký „bořič ledu“, ale ten se ne a ne dostavit. Taková nešikovnost vás může zavést do slepé uličky. Ale nevzdávejte to. Snažte se vždy najít nějaký startér konverzace a druhá strana to určitě nepřejde bez povšimnutí. Další způsob, jak se vyhnout počáteční trapnosti, je jednoduše a přímo říct, že se situace nevyvíjí moc pohodlně. Zní to možná trochu neintuitivně, ale upřímnost může zbavit první konverzaci trapnosti. Ale ještě důležitější je vždy a za každé situace zachovat chladnou hlavu.

Nebojte se a buďte připraveni na „motýly v břichu“ a obrovskou nervozitu. Nechte ze své tváře vyzařovat klid a hlavně – buďte nezapomenutelní. Vaše pověst, ale i přítomnost toho mají hodně společného. A tak buďte připraveni a ujistěte se, že obě jsou leštěné bowlingové koule připravené na striky. První zatěžkávací zkouška přijde hned při potřesení rukou s vaším potencionálním klientem či partnerem. Vytvoření trvalého prvního dojmu je jako chodit po provaze plném riskování. A proto s chutí do toho, ne?

      Fortulion.cz
      Logo