Donald Trump

Když se řekne jméno Donald Trump jistě téměř každý z nás ví, o koho se jedná. Staví ty nejlepší a nejkrásnější hotely, kasina a golfové kluby. Je to snad nejznámější světový developer, finančník, a v Americe se proslavil i na televizních obrazovkách.

Když v roce 1970 ukončil obchodní akademii, převzal od svého otce rodinný podnik a začal se věnovat nemovitostem. Během dvaceti let se Trumpovi podařilo udělat velmi výhodné obchody, kterými na sebe začal strhávat více a více pozornosti. Také začal být známí i díky tomu, že velmi tvrdě vyjednával s dodavateli. Donald Trump měl a stále má jednu skvělou schopnost, kterou na něm mnozí obdivují. Jeho schopnost už od začátku jeho kariéry spočívala v tom, že skoro vždy dokázal dopředu odhadnout jaká bude hodnota dané lokality kde bude stavět své projekty. Když například koupil doky ve West Side (Manhatan – New York) skoro všichni odborníci z oblasti realit a nemovitostí ho považovali za blázna a ťukali si prstem na čelo. No o pár let se toto místo stalo jedním z nejžádanějších míst na Manhattanu.

Donald Trump

Jeho organizace Trump Organization dělala skvělé a úspěšné obchody jako na běžícím pásu. V roce 1990 zasáhla USA hospodářská recese. Příjmy z nájmů (včetně těch Trumpových) se velmi snížily a Trumpovi věřitelé začali jeden za druhým vyžadovat zpět své půjčené peníze. Najednou Donald Trump stál před nejtěžší zkouškou svého života. Ukázalo se, že banky a finanční instituce od něho chtějí zpět asi 400 miliard dolarů. Umíte si představit ten neuvěřitelný tlak který musel na něho dopadnout? Osobně si myslím, že ne každý z nás by tuto zátěž unesl. Tam kde by většina lidí už dávno vyhlásila bankrot a vzdala to, Trump byl odhodlaný bojovat dál. Když se ho v jednom televizním poradě zeptali, jestli si dělá starosti s tím kolik peněz dluží bankám odpověděl: “Ne, nedělám si starosti, protože je to plýtvání časem, který mohu využít k vyřešení těchto problémů”.

Donald Trump si s bankami dohodl různá jednání, tvrdě a dlouho s ním vyjednával. Nakonec se mu podařilo přesvědčit je a dohodli se na snížení splátek a prodloužení splatnosti. Během dalších pár let se trh s nemovitostmi znovu vzchopil a Trump se tak znovu postupně zařadil mezi 1000 nejbohatších lidí světa. V roce 2003 začal podnikat kromě nemovitostí i v jiných oborech. Jeho jméno se váže i na podnikatelské aktivity jako jsou: balená voda, steaky, časopis, stolní hra nebo dokonce zmrzlina. Všechny tyto výrobky jsou pro spotřebitele zárukou kvality kvůli pěti písmenům – TRUMP. Nedávno také založil svou vlastní univerzitu, na níž se vyučují pro život opravdu přínosné předměty. Jako je například obchodování s nemovitostmi, zakládání vlastních podniků, obchodování na burze. Jistý čas si to mířil i do politiky. Ale tento záměr mu nevyšel.

Vítězové vidí problémy jen jako jinou příležitost k tomu,
aby se sami prověřili.

Jestliže lidem o svém úspěchu neřeknete,
pravděpodobně o něm nebudou vědět.

Donald Trump

S televizním společností NBC se rozhodli i pro tzv. reality show pod názvem The Apprenice (Učeň), která si získala diváky po celém světě. V relaci se setkalo vždy několik ambiciózních lidí a soutěžili o možnost pracovat přímo s Donaldem Trumpem jako ředitelé jeho poboček. Učeň si získal až tak velkou pozornost, že Trump se stal nejlépe placenou osobou v televizi NBC, kde za jeden díl inkasoval kolem 20 000 dolarů a dvakrát byl nominován na cenu Emmy. Jeho oblíbenou frází, která vždy vyřadila soutěžícího a také zdomácněla po světě byla: You are fired (Máš padáka).

Donald Trump

Je autorem deseti knih a jednu z nich dokonce napsal s jedním snad nejslavnějším spisovatelem o financích s Robertem Kiyosaki. Kniha nese název “Proč chceme , abyste byli bohatí”. V jednom rozhovoru se ho zeptali, co říká na to, že je 314. nejbohatším člověkem na světě se svými 5 miliardami dolarů. Donald Trump jim na to odpověděl: “Samozřejmě to sleduji a znepokojuje mě to. Ale i tak věřím, že i člověk s majetkem 5 miliard dolarů si může slušně povečeřet”.

      Fortulion.cz
      Logo