Deset způsobů vybudování sebevědomí

Sebevědomí je rozdíl mezi tím, když se cítíte nezastavitelný a tím, když se cítíte ustrašeně. To jak vnímáte sami sebe má obrovský vliv na to, jak ostatní vnímají vás. Vnímání je realita – čím více sebevědomí máte, tím je pravděpodobnější, že uspějete.

Ačkoli mnoho z faktorů, které ovlivňují vaše sebevědomí je mimo vaši kontrolu, existuje několik věcí, které můžete vědomě dělat, abyste si vaše sebevědomí zvýšily. Pokud použijete těchto 10 strategií, můžete získat mentální výhodu na to, abyste dosáhli svůj potenciál. Dnes si v článku představíme prvních 5.

Budujte sebevědomí

1. Dejte si záležet na oblečení

Přestože šaty nedělají člověka, určitě alespoň ovlivňují jak se člověk cítí. Nikdo se nezajímá o váš vzhled víc než vy. Pokud nevypadáte dobře, mění to způsob, jakým se pohybujete a způsob, jakým komunikujete s ostatními. Použijte tento fakt jako výhodu a postarejte se o váš fyzický vzhled. V mnoha případech značné zlepšení přichází po obyčejném osprchování se, holení se, v nošení čistých, uhlazených věcí a v přizpůsobování se módě.

To však neznamená, že musíte utratit spoustu peněz za oblečení. Jedno skvělé pravidlo, kterého byste se měli držet je: Zaplaťte dva krát tolik, kupte o polovinu méně. Čili namísto toho, abyste si nakoupili spoustu levných věcí, kupte si raději méně oblečení, ale za to si dejte záležet na výběru. Z dlouhodobého hlediska to sníží vaše výdaje, protože kvalitnější věci vydrží více než ty levnější. Méně oblečení také pomáhá zredukovat nepořádek ve vašem šatníku.

2. Choďte rychleji

Jeden z nejlehčích způsobů jak zjistíte, jak se člověk cítí, je pozorovat jeho chůzi. Je pomalá? Unavená? Bolestivá? Nebo je plná energie a cílevědomá? Lidé, kteří mají větší sebevědomí chodí rychleji. Mají místa na které chodí, mají lidi, na které se jdou podívat a mají důležitou práci. I když zrovna nespěcháte, vaše sebevědomí se může rapidně zvýšit, pokud přidáte trošku energie do vaší chůze.

Liiketoiminta_063. Správné držení těla

Podobně jako chůze, i držení těla nám vypráví svůj vlastní příběh. Lidé se spuštěnými rameny a nemotornými pohyby prezentují nedostatek sebevědomí. Nejsou příliš nadšeni z toho, co dělají a nepovažují se za důležité. Trénováním dobrého držení těla se začnete automaticky cítit sebevědoměji. Postavte se rovně, držte vaši hlavu nahoru a dívejte se zpříma. Uděláte tak dobrý dojem na ostatní a vy se také budete cítit silnější.

4. Osobní reklama

Jeden z nejlepších způsobů jak si vybudovat sebevědomí je poslouchat motivační slova. Bohužel příležitostí, kdy můžeme slyšet nějakou motivační řeč není mnoho. Pokud vůbec nějaké jsou. Tuto potřebu však můžete nahradit vaší vlastní osobní reklamou. Napište si 30-60 sekundovou řeč, která zdůrazňuje vaše silné stránky a cíle. Když potřebujete dávku sebevědomí, nahlas si ji zarecitujte před zrcadlem.

3-Self-Esteem-Boosters25. Vděčnost

Pokud se příliš soustředíte na to, co chcete, vaše mysl zaručeně vytvoří důvody, proč to nemůžete mít. To vás vede k tomu, že pláčete nad svými slabými stránkami. Nejlepší způsob jak tomu předejít, je vědomě se soustředit na vděčnost. Najděte si každý den čas, kdy si v hlavě vyjmenujete všechny věci, za které jste vděční. Vzpomeňte si na vaše úspěchy, speciální schopnosti, skvělé vztahy a pozitivní postoj. Budete překvapeni jak mnoho věcí hraje ve váš prospěch a to vás motivuje, abyste udělali další krok směrem k vašemu úspěchu.

meadowV příštím článku budeme pokračovat s dalšími pěti způsoby.

      Fortulion.cz
      Logo