Deset způsobů vybudování sebevědomí – 2. část

V minulém článku, jsme vám přinesli prvních 5 způsobů jak vybudovat své sebevědomí. Dnes vám přinášíme zbylé způsoby, které vám mohou pomoci nabýt lepší sebevědomí ve vašich životech.

6. Oceňujte druhé

Když o sobě negativně přemýšlíme, často se tyto myšlenky odrážejí na tom, jak se chováme k ostatním (urážky, pomluvy). Abychom tento negativní cyklus narušily, musíme si zvyknout oceňovat ostatní. Odmítněte se zúčastňovat pomluv a dejte si záležet na tom, abyste lidi kolem vás ocenili a pochválili. Stanete se tak mnohem oblíbenější a vybudujete si tak sebevědomí. Tím, že budete na druhých hledat to nejlepší, nepřímo dostáváte to nejlepší i ze sebe.

How-to-Improve-Your-Self-Esteem7. Sedejte si do předních řad

Ve školách, v kancelářích, na veřejných shromážděních. Lidé se vždy snaží sednout si co nejdál od první řady. Mnoho lidí upřednostní zadní řady, protože se bojí, že si jich někdo všimne. To odhaluje nedostatek sebevědomí. Když se rozhodnete, že se příště posadíte do přední řady, tak se dokážete dostat přes ten neopodstatněný strach a vaše sebevědomí se zvýší. Rovněž budete viditelnější pro důležité osoby, které vždy sedí v předních řadách.

8. Ozvěte se

Během skupinových diskusí většina lidí nikdy nepromluví, protože se bojí, že je ostatní budou soudit nebo že řeknou nějakou hloupost. Tento strach ale není oprávněn. Obyčejně jsou lidé mnohem chápavější, než si dokážeme představit. Faktem je, že lidé kolem vás se také potýkají se stejným strachem. Dejte si příště tu námahu a ozvěte se alespoň jednou. Vaše řečnické schopnosti se zlepší, vaše sebevědomí se zvýší a druzí si vás zapamatují jako odvážného a otevřeného člověka.

9. Cvičte

Stejně jako fyzický vzhled má i fyzička velký efekt na vaše sebevědomí. Pokud nemáte žádnou formu, budete se cítit nejistě, neatraktivní a bez energie. Začněte cvičit a zlepšíte si svůj fyzický vzhled. Budete mít více energie a dosáhnete něčeho pozitivního. Cvičením se nejenže budete cítit dobře, ale můžete z toho čerpat pozitivní energii po zbytek vašeho dne.

5-Compelling-Reasons-You-Should-Add-Strength-Training-to-Your-Exercise-Routine10. Přispívejte

Až příliš často se soustředíme na naše vlastní touhy. Soustředíme se příliš jen na nás a na druhé nám pak nezbyde čas. Pokud přestanete myslet jen na sebe a budete se koncentrovat na to, co můžete udělat pro svět kolem vás, nebudete se obávat vašich chyb a nedostatků. To zvýší vaše sebevědomí a dovolí vám to přispívat s maximální efektivitou. Čím více přispíváte, tím více vás svět odmění úspěchem a uznáním.

      Fortulion.cz
      Logo