Dámy, v práci vás mohou brát vážně i s mladistvým vzhledem – jak na to?

Každá žena ví, že vypadat mladě má určitě na pracovišti své nevýhody. Dělat svou práci dobře je zřejmý způsob, jak si získat důvěryhodnost, ale pravda je taková, že jsme stejně souzeny na základě více faktorů, než jsou jen naše pracovní výstupy. Pokud je mladistvý vzhled i vaším problémem, tady je několik tipů, jak s tímto faktorem pracovat.

 1. Co se týče vašeho věku, vždycky buďte upřímní.
  Přesto se nenechte vykolejit poznámkami nebo drby, které o vás možná kolují. Když dojde na otázku „A kolik je ti vlastně let?“, řekněte pravdu. Vyplatí se to navíc i proto, že věk člověka se v dnešní internetové době dá jednoduše vyhledat. Bylo by o moc horší, kdyby se někdo zpětně dozvěděl, že jste o svém věku zalhali. Co tedy odpovídat?

Pokud jste starší, než ostatní očekávají a někdo řekne větu jako: „Páni, ty vypadáš o moc mladší, než kolik ti je.“ Přijměte to jako kompliment, odpovězte stručně a mile a rychle na to zapomeňte. Skvělá odpověď by byla například „Díky! Co se týče toho projektu, ….“

Pokud jste ale mladší a někdo řekne: „No páni, 25… to je teprve tak málo!“ V takovém případě byste měla svůj věk potvrdit, ale neomlouvat se za něj. A pak uhnout od tématu. Můžete odpovědět něco jako: „Přesně tak, je mi 25. Takže, ty jsi říkal, že jdeš o víkendu někam na oslavu?…“

Rada zní: nebuďte defenzivní. Nenechte je vidět váš pot, i přesto že je to zdroj nejistoty ve vás samotné. Klidně hrajte divadlo, dokud to nepřekonáte.

 1. Noste saka a make-up.

Vzít si na sebe sako zabere úplně stejnou snahu jako obléknout si babičkovský svetr nebo mikinu s kapucí a křiklavým nápisem. Saka vypadají vyspěle – v tom je jejich kouzlo. Trocha make-upu vám také pomůže vypadat starší, i když si toho většina lidí třeba nevšimne.

 1. Zkuste výraznější doplňky.

Zatímco tenké řetízky vypadají mladistvě a naivně, tlustší doplňky mohou ukázat na sebedůvěru a stabilitu a pomohou vám vzkázat svým vzhledem světu zprávu, že nejste žádný mlaďoch. Tlusté rámy u brýlí nebo výrazný náhrdelník napomůže vyspělejšímu vzhledu.

 1. Nezapomeňte na vlasy.

Rovnejte si vlasy nebo si je nechte sestříhat tak, aby přirozeně ladily k vaší textuře obličeje. Když ráno nemáte čas na úpravu, jednoduchý drdol bude stačit. Své mohou udělat i správné vlasové produkty. Ale nepřehánějte to s prohledáváním všech poliček drogerií a raději ušetřete své peníze i čas. Nechte si poradit a jednoduše si kupte to, co používá váš stylista.

 1. Úmyslně používejte komunikaci tělem.

Když jste nervózní, hrajete si se svými vlasy nebo šperky? Pročesáváte si vlasy nebo je přehazujete přes krk během konverzace? Pro poklepávače nohou a žvýkače žvýkaček: je důležité vědět, že určité pohyby mohou vypadat jako flirt, úzkost nebo dětinství. Na internetu je tuna článků o tom, jaké signály dáváte při konverzaci svým tělem. Je dobré být si vědoma těchto zvyků a zvážit, jestli nám spíše neubližují, než že by pomáhaly. Mějte na paměti, že ne jen slova, ale také pohyby z vás mohou rovnou před všemi udělat teenagerku.

   Fortulion.cz
   Logo