Co je smyslem vašeho života?

Podívejte se s námi na cestu do vaší duše. Přemýšleli jse nad tím, proč jste vlastně na světě? Jaký je důvod, že prožíváte život v tuto dobu? Očekává se od vás něco? Pokládali jste si někdy otázku: proč jste se narodili? Můžete se si na to odpovídat, že jste na světě, protože vaši rodiče před lety neměli chuť na jinou práci než počít nový život. Že jste produktem dvou lidí, kteří nevěděli, co s načatým večerem? Tomu přece nebudete věřit. Když se lidé nudí, tak si spíše pustí televizi, když jsou osamělí, tak si koupí nějaké zvířátko nebo když mají chuť po uspokojení, tak namalují obraz nebo vytvoří nějaké dílo. Ale není pravda, že by nový život vznikal je tak, náhodou.

Zaměříme se na to trochu hlouběji. Položíme si filozofické otázky typu: Jaký je smysl vašeho života? Co je vaším posláním? Nikdy na Zemi není žádná tabule, kde by bylo napsáno, co je vaším posláním. To jen vy sami si určíte, co je smyslem vašeho života. To proč tady jste.”Jak šťastní se rozhodnete být, takoví budete”, řekl před mnoha lety Abraham Lincoln. Je to pravda, která platí ve všech případech. Z 80%-90% se nám stávají takové věci, které si sami svým myšlením předurčíme. Stává se nám to na co myslíme. A to není jen fráze z esoterické literatury. Je dokázáno, že člověk vyhledává takové situace, které už někdy viděl. Když máte v noci sen, a to určitě máte, protože všichni sníme. Jen někteří si svoje sny nepamatují, přesto tyto obrazy zůstávají v našem podvědomí. Když se ocitneme v nějaké situaci, tak náš mozek prohledává tyto obrazy a snaží se k nim přispůsobit. Proto si sednete v kavárně na určité místo a při tom nevíte proč. Ostatní místa jsou také připravená, ale vy si vyberete tohle. Je to podvědomé.

Vy se rozhodnete, jak budete na věci reagovat. Váše štěstí je jen ve vašich rukách. A být šťastný je snad ten nejdůležitější cíl v životě. Dalším cílem ve vašem životě by mohl být úspěch. Úspěch je ve své podstatě, tak jak o něm mluví Earl Nightingale nebo Chérie Carter-Scott, nejen samotné dosažení cílů, které si předurčíte, ale i cesta k nim. Pokud je ten cíl takový, který neomezuje ostatní ve vašem okolí, tak je to správný cíl. Některé cíle působí jako by byli mimořádnější než jiné, stejně jako se nám může jevit něčí život bohatší než jiný, ale je to jen zdání.

Nemůžeme přece říci, že by život například Matky Terezy byl hodnotnější než kohokoliv jiného, když se nám jeví její poslání mnohem vznešeněji oproti podnikateli, který má za cíl vybudovat ohromnou firmu. Životy jiných mohou být velkolepější, zajímavější, delší, ale nemohou být cennější nebo lepší.

šťastná rodina

 

 

 

 

 

 

Váš život si určujete sami. Nikdo vám nemůže říkat, jak ho máte žít, čeho by jste měli dosáhnout. Nikdo jiný nemá právo žít váš život. Je to dar a úžívejte si ho každý den. Když se ráno probudíte, tak v duchu poděkujte, že jste tady a můžete prožít další den. Je potřeba, aby jste byli pokorní a vážili si toho, že tady jste. Vždyť jste se narodili do té nejlepší doby, která kdy mohla být. Za tuto dobu lidé bojovali, aby byli svobodní. Nakládejte se svým životem, jak uznáte za vhodné. Rozdávejte ho všem v okolí, nebo si ho šetřete jen pro pár výjimečných. Naplňte ho láskou nebo nenávistí, veselím nebo tichem při přemýšlení, radostí nebo smutkem. Je to jen na vás, ale neberete život jako samozřejmost a nikdy jej nepromarněte.

      Fortulion.cz
      Logo