Kolekce, které se odlišují – Blažek A/W 2014

Nová kolekce módního domu Blažek pro nadcházející sezonu podzim/zima 2014 přináší do pánských šatníků velké oživení. Designerský tým módního domu se tentokrát zaměřil především na informální vzhled a navrhl neobyčejně osobitou a inovativní kolekci, kterou si rozhodně nikdo nesplete s oblečením jiných módních značek.

Tento nový trend v pánské módě se značka rozhodla představit českým mužům prostřednictvím známého moderátora Leoše Mareše.  „Leoš je velmi inspirativní a úspěšný muž. Vytvořil si svůj styl, miluje módu a má odvahu dobře se oblékat.  Skvěle vypadá ve smokingu i v měkkém vlněném blejzru a džínách. A právě taková je naše nová kolekce. Snažili jsme se zprostředkovat našim zákazníkům pocity, jaké mohou očekávat, když se do nové kolekce oblečou. Proto jsme s Leošem kromě focení kampaně natočili krátké video, které ukazuje jeho pracovní den a všechny jeho emoce s tím spojené“, říká Ladislav Blažek, zakladatel a majitel módního domu.

Pánská móda v  pojetí značky Blažek je vysoce nadčasová, neustále se vyvíjí a postupně zdokonaluje propracovanost střihů. Hranice v pánské módě a trendech se stále mění a posouvají směrem kupředu. Důkazem toho je nová kolekce podzim/zima 2014, při jejíž tvorbě designéři rozhodně nezapomínali na pohodlí muže v kombinaci s nejnovějšími módními trendy. Doby, kdy muži museli být do práce a na schůzky striktně oděni v klasických formálních oblecích, jsou již minulostí. Elegantně a zároveň ležérně můžete vypadat i ve skvěle padnoucích oděvech informální kolekce.

Nová kolekce je určena mužům, kteří chtějí zůstat elegantní a přitom se nebojí svůj outfit okořenit špetkou originality. Současná doba si doslova žádá kombinaci různých materiálů, barev a střihů a u informální kolekce neplatí stejná pravidla jako u klasické formální módy. V nové kolekci Blažek podzim/zima 2014 zákazníci najdou jak regulérní střihy, tak stále oblíbenější vyštíhlené slim střihy. „Část našich zákazníků je vůči slim střihu nejprve skeptická, ale pokud mají odvahu změnit svůj styl a vybere se správná velikost, odcházejí spokojeni v novém outfitu, ve kterém se cítí lépe a více jim sluší než klasický střih,“ vysvětluje Roman Humlíček, hlavní designér módního domu Blažek.

Kolekce Informal

Hlavní dominantou a současně novinkou pro sezonu podzim/zima 2014 je informální kolekce, která je určena pro sebevědomé muže, kteří chtějí ukázat svůj vytříbený styl.

Hitem nové sezony jsou zkrácená úpletová nepodšitá saka. Díky svému střihu, měkkému materiálu a zpracování vytvářejí jedinečný efekt, který kopíruje siluetu těla. Tmavé vlněné kalhoty určené pro informální vhled mají zajímavé detaily, zkrácenou délku a jsou šité z pružných materiálů s výraznějšími vzory. V kombinaci s úpletovým sakem, košilí a kravatou uvedou informální oděv do více formální polohy, můžete jím v některých případech nahradit i oblek. Pro typicky informální vzhled oblékněte bavlněné kalhoty kontrastující s barvou saka nebo bundy a celý outfit doplňte výraznou košilí nebo svetrem. Informální košile jsou charakteristické tištěnými geometrickými vzory. Kravaty v této kolekci jsou převážně pletené nebo vlněné. Pokud chce muž vyjádřit oděvem svou osobnost, není lepší prostředek než zvolit výrazný kapesníček, který vykukuje z kapsy saka na prsou. Tento typ oděvu si oblíbil i Leoš Mareš. Dnes je již Mareš známý svým vytříbeným vkusem a citem pro módu, na kterém dlouho pracoval, a informální oděvy z nové kolekce mu doslova padnou jako ulité.

Známý módní nadšenec spolu se svým stylistou Filipem Vaňkem vybíral v kolekcích Blažek již dříve. I to byl jeden z důvodů, proč jej Ladislav Blažek s nabídkou spolupráce oslovil. „O nabídce pana Blažka jsem nemusel dlouho přemýšlet. K mé práci patří i to, abych dobře vypadal a byl vhodně oblečen. Často během jednoho dne musím vystřídat hned několik outfitů a je pro mě důležité, abych se v nich cítil skvěle,“ říká Leoš Mareš. „Na oděvech značky Blažek si cením kvalitních materiálů a perfektně padnoucích střihů. Navíc jejich servis na prodejnách je nadstandardní, což oceňuje i můj stylista, který tam oblečení vybírá,“ dodává Leoš Mareš.

Kolekce Formal

Hlavní roli ve formální kolekci hraje dokonale padnoucí oblek, který doslova podtrhne mužskou siluetu. „Perfektní oblek by měl muži skvěle padnout a měl by být vyroben z ušlechtilé vlněné látky. Muž v něm musí působit formálně, ne výstředně, protože oblek, který má na sobě, reprezentuje jeho postavení,“ říká designer Roman Humlíček. Nová kolekce je lehce hravá, ale o její rafinovanosti bude vědět jen sám nositel. Mikrovzory na látkách nejsou zdálky okem rozpoznatelné, jedině majitel takového obleku může nenápadné káro, viditelné pouze zblízka, vnímat jako svou malou rebelii.

Oblek však není jen o kalhotách a saku. Dotváří ho i další části oděvu v podobě košil, kravat a obuvi. Do vlněného obleku patří pouze košile z kvalitní bavlněné látky. „Všechny naše košile šijeme z nejkvalitnější egyptské bavlny. Dlouhá léta spolupracujeme s věhlasným italským výrobcem košilových materiálů, se společností Albini, která patří díky své kreativitě a kvalitě přízí ke špičkám mezi výrobci košilovin. Je velký rozdíl v kvalitě bavlněných látek, proto Albini používá na výrobu košilovin ty nejjemnější bavlněné příze na světě,“ říká Ladislav Blažek. Kravata je nejvýraznějším pánským doplňkem u formálního obleku, proto je při výběru kravaty důležité dodržovat základní pravidlo, a to je, že kravata musí být vždy tmavší než košile. V nadcházející sezoně se do popředí dostávají drobné geometrické vzory. Kravaty mohou mít i vlněný charakter a velký návrat zažívají také ruční tisky na hedvábných kravatách a kapesníčcích.

„Největší chybu, kterou u formálního oděvu můžete udělat, je, že nezvolíte k obleku kvalitní koženou obuv ve vhodné barvě. K modrému obleku vypadají velmi svěže hnědé boty doplněné hnědým opaskem. Takovýto outfit velmi rád volím na odpolední schůzky,“ říká Ladislav Blažek.

Lehkou změnou prošly i formální pláště, které se zkrátily do délky nad kolena. Stejně jako u obleku samotného i plášť vyžaduje kvalitní zpracování a luxusní materiál. Blažek v nové kolekci používá vlnu a kašmír.

Kolekce Jeans

Kolekce Jeans je určená pro ty, kteří preferují casual vzhled. Tato kolekce, jejímž poznávacím znamením je kontrastní výšivka lva, v sobě snoubí kombinaci pohodlného oděvu pro každodenní nošení spolu s nejnovějšími módními trendy. Není proto divu, že v ní objevíte džíny či bavlněné kalhoty, které jsou nedílnou součástí šatníku téměř každého muže. „Naši návrháři se drželi sezonních barev. Podzim je spjat s červenou, zelenou i okrovou barvou, které se objevují v průřezu celou kolekcí,“ vysvětluje Ladislav Blažek. Na svetrech a košilích najdete zajímavé ručně tištěné květinové a geometrické vzory.

      Fortulion.cz
      Logo