8 rad k úspěchu od miliardáře jménem Jack Ma

Jack Ma – kdo je to? Možná se vám osvěží toto jméno v paměti, když k němu přidáte pozici zakladatele a výkonného ředitele serveru Alibaba. Tento úspěšný a bohatý muž má za sebou nemálo zkušeností a před sebou určitě perspektivní budoucnost. Jeho klíče k úspěchu jsou pravdivé a mohou inspirovat jak vyhlížející miliardáře, tak vlastníky těch nejmenších podniků. Nechte se také inspirovat.

 1. Cení si postojů
  Když Jack Ma mluví o největší chybě, kterou kdy udělal, popisuje dobu, kdy zakládal Alibabu a řekl svému týmu, že největší posty, kterých by mohli dosáhnout, jsou manažeři, a že vedení by měli najmout zvenčí. Ale Ma se naučil svou lekci a teď už ví, že postoje a vášně jsou důležitější než teoretické schopnosti.
 2. Spojuje lidi pod jedním cílem
  Jack Ma rozumí tomu, že ať se snažíte jakkoli, nikdy nedokážete přesvědčit každého jednoho zaměstnance, partnera nebo potenciálního investora, aby vám věřili všechno, co říkáte. Změna tohoto faktu je krok k masivnímu úspěchu. Místo abyste se snažili přesvědčit všechny okolo o tom, aby vzhlíželi k jednomu člověku, dejte jim jeden společný cíl. Vize je důležitější než lídr.
 3. Dokáže předvídat
  Dobrý vedoucí by měl umět dobře předvídat. Měl by se snažit být vždy o krok napřed vůči soupeřům na trhu. Dejte si záležet na vytvoření kreativního vnímání a takových schopností.
 4. Najímá si lidi s vynikajícími dovednostmi
  Jack Ma říká: „Váš zaměstnanec by měl mít lepší technické dovednosti a znalosti, než vy. Pokud tomu tak není, znamená to, že jste najal špatnou osobu.“ Toto tvrzení mluví samo za sebe, nemyslíte?
 5. Je houževnatý
  Vedoucí by měli výt houževnatí, vytrvalí a měli by si udržovat čistou vizi. Vědět, čeho chcete dosáhnout a mít ten správný zápal pro věc vás nejenže postaví na cestu k úspěchu, ale také to namotivuje lidi kolem vás, aby silněji zapracovali na společném cíli. Podle filosofie našeho miliardáře Jacka je jednou z klíčových věcí nebrat „ne“ jako odpověď.
 6. Definuje selhání jako vzdávání se
  Když jdete ven, snažíte se vydat ze sebe to nejlepší. Jako všichni dobří lídři, Ma rozpozná to, jestli se člověk před ním dokáže poučit z překážek nebo ne. Klíčem je poučit se z našich vlastních chyb.
 7. Miluje život
  „Vždycky sám sobě říkám, že jsme narozeni ne pro práci, ale pro užívání si života. Jsme tady, abychom pro sebe navzájem věci zlepšovali, ne abychom pracovali. Pokud strávíte celý svůj život pracováním, určitě toho budete litovat.“ Tento sentiment leží na srdci Jackova životního stylu. Život je pro zažití světa a pomoc ostatním. Pokud jsou vašim cílem peníze, musíte změnit nastavení své mysli.
 8. Nedělá si nepřátele
  Jeden z nejunikátnějších aspektů podnikatelské filosofie Jacka Maa je nápad přátelské soutěže. Ma nevidí své soupeře jako nepřátele, ale spíše jako přátele, od kterých se může učit a kteří ho vyzývají k plnému dosažení jeho potenciálu.

Je jasné, že filozofie Jacka Maa je vytvořena pro úspěch a rapidně posouvá svět kupředu. Každý z nás si může z tohoto článku vzít alespoň jednu nebo dvě věci a posunout se tak dál sám.

   Fortulion.cz
   Logo