4 tipy, které se při cestování neztratí

Čas dovolených se pomalu a jistě blíží, cestovní letoviska a oblíbená ubytovací zařízení po celém světě netrpělivě čekají na první příliv turistů. Avšak s cestováním jsou leckdy spojené i některé problémy, které zná snad každý. Ať je to jet lag, zapomenutí nabíječky apod., tomu se bohužel nejde vyhnout. Ale když jedete na dovolenou nechcete tyto “blbosti” zdlouhavě řešit. Máme proto pro vás několik chytrých vychytávek, které by vám měli značně usnadnit cestování.

První pomoc pro “byznysmeny”

Dokonalá dovolená pro každého “byznysmena vypadá trošku jinak. Někdo si raději odjede na několik týdnů do tepla k bazénu, někdo raději kombinuje svou dovolenou s navázáním nových kontaktů, které jen pomohou k firemnímu růstu. K tomu samozřejmě je potřeba mít nějaký slušný oblek a vždy lesknoucí se obuv. Bezmyšlenkovitě naházet věci do nějaké tašky umí každý, šikovným řešením v této záležitosti je vzít s sebou nějaký menší kufřík, do kterého vložíte dva kartáčky, pomůcky pro leštění a samozřejmě nějaké ty krémy. Je to malé a praktické…

Ach ten jet lag!

Tak toto zná snad úplně každý, kdo cestoval přes časová pásma. Když třeba cestujete s sedmihodinovým posunem, rozhodně na to tělo není připraveno. K jakému si minimalizování problémů by vám mohla pomoci mírná úprava spánkového režimu několik dní před odjezem. Na to lze použít často doporučovaný melatonin, tedyd hormon, který dokáže vyvolat spánek. Dalším věcným tipem je, že byste na místě neměli chodit spát dle svých pocitů, ale dle denní doby. Tzn., že nebudete chodit spát ráno a vstávat večer… Na závěr jen dodáme, že pokud se chcete vyhnout potížím v letadle, neberte si prášky na spaní. Raději volte lety přes den.

Slabá baterie – nepřítel každého podnikatele

Uveďmě si takovou modelovou situaci, kdy vy (jako podnikatel) jedete např. na Karibik Evropy užít si volna a zapomenete si doma nabíječku. Jako vytížený podnikatel musíte mít telefon 24 hodin u sebe a být “na lince”. A stane se právě to, že na obrazovce vašeho nového smartphonu vyskočí varovné okénko “Slabá baterie”. A pokud jste si zapomněli na hotelu nabíječku (či ještě lépe doma), jste nahraní. Řešení? Náhradní zdroj energie nebo někde nabíječku sehnat. Mnohem efektivnější je však to první zmiňované řešení, tedy náhradní zdroj energie (tzn. oblíbené powerbanky), které dokáží váš chytrý telefon několikrát plně nabít.

Jak cestovat levněji?

Naleznou se však i tací, kteří místo pohodlí řeší spíše cenu. A jak právě tu snížit a nevydat tak za celé cestování celý svůj rozpočet? Řešením je například nakombinování dvou letů, z čehož můžete ušetřit několik tisíc. Hledejte akční letenky, dejte tomu čas. Nehledejte let přímo na místo, ale zkuste to nějak nakombinovat s XXX místy, kde zastavíte. Stačí jen hledat! Říká se – kdo hledá, najde.

To by byly tři základní tipy, na které byste měli jako podnikatel při cestování myslet. Přejeme pěknou dovolenou!

Inspirováno MontyRich,  foto Flickr.com
      Fortulion.cz
      Logo