4 nepsaná pravidla, jak založit offshore společnost

O offshore společnostech se moc často nemluví a většina lidí tedy ani neví, co to znamená či jak se takový to typ společnosti vůbec zakládá. Jedná se o společnost, která efektivně využívá nízkých daní v některých jiných státech. Avšak většina lidí si myslí, že pro založení stačí jen nějaká registrace a znalost několika pravidel. Ne, toto vám opravdu nestačí. Abyste si založili úspěšnou offshore společnost, musíte mít promyšlenou daňovou koncepsi včetně odborné analýzy projektu.

Pro správné fungování tohoto typu společnosti je nutné věnovat se této problematice opravdu důsledně. Asi tím nejdůležitějším je samozřejmě analýza, nastavění a následné řízení optimalizační struktury. I přes to, připravili jsme si pro vás následujících několik tipů, které by vám mohli pomoci při vašem offshore podnikání.

Nejdůležitější je ta správná koncepce

Začneme tedy od úplného začátku – od koncepce. Pro správné koncepční nastavení bychom měli velmi dobře znát daňové a právní aspekty. Zde, pokud nejste vystudovaná právní, doporučujeme zažádat o radu, neboť právě toto je klíč k tomu pravému offshore. Následná konzultace s obchodníkem vám zaručí, že váš zvolený cíl a celková koncepce je správná. Když toto máte odsouhlasené, můžete k dalšímu kroku.

Analýza transakcí

Dalším krokem jsou tzv. analýzy transakcí. Co to znamená? Pro další správné fungování offshore budeme potřebovat přesnou podstatu budoucích transakcí. Pokud budete vše dodržovat u všech transakcí v rámci legislativy, bude celý systém vašeho podnikání fungovat dlouhodobě bez jakéhokoliv problému ze strany finančních úřadů. Pokud se tedy neobjeví člověk, který vás bude chtít  vytunelovat…

Na založení volte ty nejlepší

Vše je připravéné, můžeme tedy zakládat společnost. Důležité je při tomto zvolit ty nejlepší. My, za redakci magazínu Fortulion, můžeme doporučit offshore společnost od Company Formation.

Koho se vyplatí znát?

Podnikání je opět jen o kontaktech, čas od času se potkáte s lidmi, které se prostě a jistě vyplatí znát. Zkušený poradce se může hodit. Proto by základem každého kvalitního podnikání mělo být sbírání nových kontaktů a známostí.

      Fortulion.cz
      Logo